خداحافظی اوزیل از تیم ملی آلمان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 107815
 
وزیر دادگستری ترکیه با خرسندی از جدایی مسعود اوزیل از تیم ملی فوتبال آلمان اعلام کرد: مسعود اوزیل با این حرکت خود بهترین گل خود علیه ویروسی به‌نام فاشیسم آلمان را به‌ثمر رساند، به وی تبریک می‌گویم و برایش آرزوی خوشبختی و موفقیت دارم.
«عبدالحمید گل» وزیر دادگستری ترکیه با خرسندی از جدایی مسعود اوزیل از تیم ملی فوتبال آلمان اعلام کرد: مسعود اوزیل با این حرکت خود بهترین گل علیه ویروسی به‌نام فاشیسم آلمان را به‌ثمر رساند، به وی تبریک می‌گویم و برایش آرزوی خوشبختی و موفقیت دارم.

گفتنی است، مسعود اوزیل ستاره تیم ملی فوتبال آلمان، پس از سکوت طولانی به انتقاداتی که درباره دیدارش با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه، پیش از جام جهانی، مطرح شده بود، پاسخ داد و آن‌ها را نامحترمانه و نژادپرستانه توصیف کرد.

اوزیل با انتشار متنی در صفحه توئیترش، با تأکید بر اینکه دیگر برای تیم ملی آلمان بازی نخواهد کرد، نوشت:

«رفتاری که از سوی فدراسیون فوتبال آلمان و بسیاری دیگر با من شد، باعث شده که دیگر نخواهم پیراهن تیم ملی آلمان را به تن کنم. احساس می‌کنم که دیگر به من نیاز ندارند و فکر می‌کنم دستاوردهایی که از اولین بازی ملی‌ام در سال 2009 داشتم، فراموش شده است.

این تصمیم را با ناراحتی و بعد از بررسی‌های زیاد، به‌دلیل اتفاقات اخیر گرفتم. من تا زمانی که این احساس عدم احترام و نژادپرستی را دارم، دیگر برای تیم ملی آلمان بازی نخواهم کرد. من همیشه با احساس غرور و هیجان، پیراهن آلمان را به تن می‌کردم، اما دیگر این احساس را ندارم.

گرفتن این تصمیم بسیار دشوار بود زیرا همیشه با تمام وجود برای هم‌تیمی‌هایم، کادر فنی و مردم آلمان بازی کردم، اما وقتی مدیران رده‌بالای فدراسیون فوتبال آلمان چنین رفتاری با من دارند، به ریشه‌های تُرک من بی‌احترامی می‌کنند و خودخواهانه من را به تبلیغات سیاسی وصل می‌کنند، دیگر نمی‌توانم ادامه بدهد.

من به این دلیل فوتبال بازی نمی‌کنم و این‌طور نیست که عقب بنشینم و کاری نکنم. نژادپرستی هرگز نباید پذیرفته شود».

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: خداحافظی اوزیل، تیم ملی آلمان