۶ میلیارد برای امیری؛ مگر مارادونا است؟
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 107670
 
6 میلیارد یعنی حدود یک میلیون دلار. به نظر شما وحید امیری ارزش پرداخت چنین مبلغی را دارد؟
در اینکه او یک بازیکن باکیفیت است شکی نداریم اما این مبلغ را برای بازیکنی پرداخت می‌کنند که بتواند یک تنه نتایج بازی‌ها را تعیین کند، یکی مثل دیگو مارادونا در جام جهانی 1990 که آرژانتین را تک و تنها به فینال رساند. بازیکنی که تفاوت او با ذخیره‌ها، 80 درصد باشد نه فقط کمی برتر از آنها. تفاوت وحید امیری و امید عالیشاه چقدر است؟ 5 میلیارد یا کمتر؟ با سیامک نعمتی چطور؟ آیا با امید عالیشاه و سیامک نعمتی نمی‌شود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نتیجه گرفت؟


مدیران باشگاه پرسپولیس از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا به وحید امیری برای تمدید قرارداد فشار بیاورند. بازیکنی که هنوز نمی‌دانیم کجاست و چه می‌کند؟ آن هم بعد از درخشش در جام جهانی و پیشنهادهایی که به دستش رسیده. از ترکیه و قطر برای وحید پیغام فرستاده‌اند که تو را می‌خواهیم اما امیری فعلا تصمیمی نگرفته و مشغول بررسی این پیشنهادهاست تا بهترین مسیر ممکن را انتخاب کند.
پرسپولیسی‌ها برای حفظ امیری، همه جوره با او راه آمده‌اند. پیشنهاد 5/4 میلیاردی روی میز گذاشته‌اند که با مخالفت او همراه شده. به این در و آن در زده و 5/1میلیارد به پیشنهادشان اضافه کرده‌اند اما هنوز هم خبری از جواب مثبت وحید امیری نشده و مشخص نیست که آیا این بازیکن 30 ساله در پرسپولیس می‌ماند یا نه؟
6 میلیارد یعنی حدود یک میلیون دلار. به نظر شما وحید امیری ارزش پرداخت چنین مبلغی را دارد؟ در اینکه او یک بازیکن باکیفیت است شکی نداریم اما این مبلغ را برای بازیکنی پرداخت می‌کنند که بتواند یک تنه نتایج بازی‌ها را تعیین کند، یکی مثل دیگو مارادونا در جام جهانی 1990 که آرژانتین را تک و تنها به فینال رساند. بازیکنی که تفاوت او با ذخیره‌ها، 80 درصد باشد نه فقط کمی برتر از آنها.
تفاوت وحید امیری و امید عالیشاه چقدر است؟ 5 میلیارد یا کمتر؟ با سیامک نعمتی چطور؟ آیا با امید عالیشاه و سیامک نعمتی نمی‌شود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نتیجه گرفت؟ امیری بازیکنی بین‌المللی است و حالا با تجربه بازی در جام جهانی اما تفاوت او با بازیکنان هم پستی‌اش، به قدری نیست که مدیران باشگاه پرسپولیس به دست و پایش بیفتند و با لفظ «جان من بمان» هر روز به او اصرار کنند که قراردادش را تمدید کند.
پرسپولیس تا فینال لیگ قهرمانان آسیا کار دشواری پیش رو دارد اما آیا با وحید امیری قطعا موفق می‌شود و بدون او هرگز؟ می‌توانیم بگوییم پرسپولیس با امیری بخت بیشتری برای موفقیت دارد اما نمی‌شود قاطعانه گفت بدون او به جایی نمی‌رسد و خیلی زود از آسیا خداحافظی می‌کند.
لیگ قهرمانان آسیا قابل پیش‌بینی نیست، بخصوص که پرسپولیس باید بازی با الدحیل را تجربه کند. تیمی که برانکو هم می‌داند بهترین تیم باشگاهی آسیا است، با کلی بازیکن خطرناک و آماده. هزینه 6 میلیاردی برای امیری، مساله ما و باشگاه پرسپولیس است. بازیکنی که بعد از جام جهانی غیب شده، در دسترس نیست و حتی برای مذاکره هم به تهران نمی‌آید، ارزش پرداخت چنین مبلغی را دارد؟ بهتر نیست مدیران باشگاه پرسپولیس «جان من بمان ها» را تمام کنند و به این نکنه بیندیشند که بدون امیری هم می‌توانند موفق باشند؟
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایران ورزشی