واکنش ولایتی به درخواست دستگیری‌اش در روسیه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
کد مطلب: 107191
 
مشاور مقام معظم رهبری در واکنش به ادعا‌های قاضی آرژانتینی گفت: این آقای قاضی آرژانتینی وابسته به موساد است.
 علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در پاسخ به این سوال که روز گذشته، یک قاضی آرژانتینی از طریق وزارت امور خارجه و سفارت روسیه درخواست کرد که این کشور شما را به اتهام دخالت در حملات تروریستی ۱۹۹۴ دستگیر نماید، به نظر شما چرا چنین درخواستی در حال حاضر از روسیه شده است، چرا که قبلا شما چندین بار از مسکو بازدید کرده اید؟ علت آن چیست؟ گفت: این آقای قاضی آرژانتینی از وابستگان موساد اسرائیل است و به خاطر حقوقی که از موساد می‌گیرد اظهاراتی را می‌کند.

وی افزود: این درخواست به این خاطر اکنون مطرح شده که رژیم صهیونیستی و آمریکا از همکاری روسیه و ایران راضی نیستند. همکاری روسیه و ایران دشمنان زیادی دارد.

به گزارش ایسنا، در پی لابی صهیونیست‌ها رودولفو کورال، قاضی فدرال آرژانتینی از مقامات روسیه خواسته است تا علی اکبر ولایتی را به اتهام آنچه آن را دست داشتن در حادثه بمب‌گذاری آمیا در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس در سال ۱۹۹۴ خواند، بازداشت کنند.

اتهامات مربوطه علیه مقامات ایرانی در حالی مطرح می‌شود که هیچگونه سند و مدرکی مبنی بر دست داشتن جمهوری اسلامی ایران در این حادثه وجود ندارد و تهران همواره این اتهامات را رد کرده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : اسپوتنیک
کلمات کليدی: علی اکبر ولایتی ، دستگیری ، روسیه