قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 106686
 
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۱ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۷۱ سنت رسید.

به گزارش رویترز، پس از آنکه لیبی با استناد به حالت فورس ماژور بخشی از عرضه نفت خود را متوقف کرد، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود، هرچند که افزایش کلی تولید اوپک و کاهش تقاضا مانع از رشد بیشتر قیمت ها شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 41 سنت معادل نیم درصد افزایش به 77 دلار و 71 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 57 سنت، معادل 0.8 درصد رشد داشت و به 74 دلار و 51 سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در سنگاپور گفت: «جنگ قدرت در لیبی بین شرکت ملی نفت مستقر در ترابلس که از نظر بین المللی شناخته شده است و صادرات نفت این کشور را در اختیار دارد و شرکت ملی نفت وابسته به گروه مستقر در بنغازی که هم اکنون به صورت فیزیکی کنترل زیرساخت های نفتی این کشور را در اختیار دارد...افزایش برنامه ریزی شده تولید اوپک را با مشکل مواجه کرده است.»

نتایج تحقیق جدید رویترز نشان می دهد، تولید نفت اوپک در ماه ژوئن 320 هزار بشکه نسبت به ماه می افزایش داشته و به 32.32 میلیون بشکه رسیده است.

شرکت ملی نفت لیبی در مورد بارگیری محملو هاهی نفتی از بنادر زوئیتینا و حریقا حالت فورس ماژور اعلام کرده و موجب افت 850 هزار بشکه ای عرضه نفت این کشور شده است.

به گفته تحلیلگران، هرچند تولید نفت آمریکا با رشدی 30 درصدی در طی 2 سال گذشته به 10.9 میلیون بشکه رسیده، اما سیاست تولید اوپک و اختلالات پیش بینی نشده در تولید نفت هم اکنون عامل اصلی نوسانات قیمت در بازار نفت است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: قیمت جهانی نفت