نقشه اضطراری هندی‌ها برای واردات نفت ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 106682
 
پالایشگاه "ایندین اویل" می‌گوید منابع کافی برای جایگزین کردن نفت ایران در صورت مختل شدن عرضه این کشور به دلیل تحریم‌های آمریکا دارد.
سانجیو سینگ، رییس هیات مدیره شرکت "ایندین اویل" اظهار کرد: عربستان سعودی به تنهایی می‌تواند عمده کمبود عرضه جهان را در صورت افت صادرات نفت ایران پوشش دهد. همچنین کاهش اختلاف قیمت میان نفت برنت و نفت دوبی به شرکت ایندین اویل گزینه‌های بیشتری را می‌دهد.

مدیر این پالایشگاه دولتی که یکی از بزرگترین مشتریان نفت ایران است در مصاحبه با بلومبرگ گفت: ما سبد نفتی بسیار وسیعی داریم. چیزی نیست که نتوانیم تامین کنیم و چیزی نیست که نتوانیم فرآوری کنیم بنابراین اگر عرضه نفت ایران هم مختل شود عرضه به بازار همچنان ادامه خواهد داشت و این مساله تضمین شده است.

پیش‌تر ای کی شارما، مدیر مالی این پالایشگاه در ماه مه گفته بود "ایندین اویل" قصد دارد هفت میلیون تن نفت خام از ایران در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس در مقایسه با چهار میلیون تن در سال مالی گذشته خریداری کند. آمار کشتیرانی گردآوری شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد هند در ماه مه ۷۷۱ هزار بشکه نفت در روز از ایران وارد کرد که ۳۵ درصد نسبت به ماه پیش از آن افزایش داشت.

رییس هیات "ایندین اویل" گفت: ما نفت حاوی سولفور بالا از آسیا خریداری می‌کنیم و امروز اگر نگاه کنیم اختلاف میان نفت برنت و نفت دوبی چندان نیست، بنابراین گزینه پیش‌روی ما وسیع است.

شرکت "ایندین اویل" ۱۶ گرید جدید نفت خام را در طول سال مالی ۲۰۱۸- ۲۰۱۷ اضافه کرد و توانایی فرآوری ۱۷۵ گرید نفتی مختلف را دارد و انعطاف‌پذیری خود در تامین نفت را بالا برده است. همچنین توانایی پالایشگاه‌های خود برای فرآوری گریدهای نفتی سنگین‌تر و ارزان‌تر را که ۶۰ درصد از رژیم نفتی این شرکت را تشکیل می‌دهد گسترش داده است.

سینگ گفت: ما پلان بی، پلان سی و پلان دی داریم و کاملا آماده هستیم.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: هند،نفت،ایران