پیشنهاد عجیب ترامپ به رئیس جمهور فرانسه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب: 106532
 
واشنگتن پست مدعی شد ترامپ از مکرون خواسته است تا فرانسه را از اتحادیه اروپا خارج کند.
به نقل از تلگراف، این روزنامه آمریکایی مدعی شده است دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا به امانوئل مکرون- رئیس جمهور فرانسه گفته است در صورتی که خواهان روابط تجاری و اقتصادی بهتری با آمریکا است باید فرانسه را از اتحادیه اروپا خارج کند. این اظهارات در زمان سفر مکرون به واشنگتن در ماه آوریل بیان شده است.

هنوز مشخص نیست که ترامپ این سخنان را به عنوان مزاح بیان کرده است یا تلاشی دیگر از جانب وی برای تضعیف اتحادیه اروپا بوده است. واشنگتن پست به نقل از دو منبع ناشناس اروپایی خود افزوده است ترامپ در جریان جلسه خصوصی خود با مکرون در خصوص روابط اقتصادی دو کشور از او پرسیده است چرا فرانسه اتحادیه اروپا را ترک نمی‌کند.

هیچ کدام از مقامات کاخ سفید و الیزه حاضر به تایید این خبر نشده‌اند، اما این خبر را تکذیب نیز نکرده‌اند. ترامپ که بار‌ها و بار‌ها به اتحادیه اروپا حمله کرده است بار دیگر در سخنرانی هفته گذشته خود در داکوتای شمالی از مازاد تجاری اتحادیه اروپا با آمریکا انتقاد کرد و گفت: اتحادیه اروپا تلاش دارد منافع بیشتری از ما و بانک‌های ما کسب کند.

فرانسه در حال حاضر دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و آلمان نخستین مقصد صادرات کالا‌های فرانسوی است و آمریکا سومین شریک تجاری بزرگ این کشور محسوب می‌شود.

این خواسته ترامپ در شرایطی مطرح شده است که فرانسه نه تنها به فکر ترک اتحادیه اروپا نیست بلکه قصد یکپارچگی بیشتر اقتصادی این اتحادیه را با همراهی آلمان دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: ترامپ ، ماکرون ، فرانسه