رسوایی در ویلای آقای ژنرال
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب: 106506
 
پس از این که نیکول پاشینیان، با وعده مبارزه با فساد، به عنوان نخست وزیر ارمنستان انتخاب شد، مقامات این کشور در راستای کمپین خود مبارزه با فساد را شدت بخشیده اند.به نوشته لوبلاگ، سرویس امنیت ملی ارمنستان به تازگی، دو مقام ارشد در شهر ایروان را که هنوز تحت کنترل جمهوری خواهان است، دستگیر کرد.
در شهر اچمیادزین نیز خانه های اعضای جمهوری خواه پارلمان، مانوئل گریگوریان، سپهبد بازنشسته نیروهای مسلح ارمنستان و آرتور آساتریان، سرکرده خلافکاران (ملقب به دون پیپو)، مورد یورش قرار گرفت. هر دو نفر به اتهام خرید غیرقانونی اسلحه دستگیر شدند.

پارلمان ارمنستان 30خرداد مصونیت قضایی ژنرال "مانوئل گریگوریان" را که در نبرد میان جمهوری آذربایجان و جدایی‌طلبان مورد حمایت ارمنستان در منطقه ناگورنو قره باغ در اوایل دهه 90 میلادی حضور داشت لغو کرده بود.پاشینیان، که از سفر کوتاهش به ناگورنو قره باغ برگشته بود، در ویدئویی زنده از طریق فیسبوک گفت که در بازرسی ویلای گریگوریان، ماموران سرویس امنیت ملی، نه تنها اسلحه پیدا کردند بلکه غذاهایی را یافتند که در آوریل 2016، بچه مدرسه ای ها برای سربازان در خط مقدم ناگورنو قره باغ فرستاده بودند.

چند ساعت بعد فیلم جست وجوی ویلای گریگوریان از طریق رسانه ها پخش شد.این ویدئو مردم را شوکه کرد. درویلای ییلاقی گریگوریان، یک انبار کوچک محتوی سلاح، تفنگ تک تیر اندازی و خمپاره انداز و 12000 قطعه مهمات، سلاح های انفجاری و نارنجک های دستی در کنار خودروهای جنگی و یک آمبولانس، یافت شد.در این ویدئو همچنین کنسرو های غذا و جعبه های کمک های اولیه با برچسب "برای سربازان" و "غیر قابل فروش" که به همراه آن ها نامه هایی دست نویس از سوی کودکان بود، نیز نشان داده شد.

گریگوریان به عنوان رئیس اتحادیه کهنه سربازان، مسئول رساندن کمک به ارتش بود. اما به نقل از سرویس امنیت ملی، او از این غذاها برای سیر کردن ببر ها و خرس ها در باغ وحش خصوصی اش استفاده می کرده است.بعد از پخش این فیلم، از میزان حمایت از گریگوریان به شدت کاسته شد. وکیل مدافع گریگوریان از دفاع از او انصراف داد تاجایی که گریگوریان از زندان از همتایان جمهوری خواهش در پارلمان خواست تا آبرو یش را حفظ کنند. پسرش، کارن گریگوریان نیز که شهردار اچمیادزین بود، استعفا کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : روزنامه خراسان
کلمات کليدی: رسوایی، ویلای آقای ژنرال