لاریجانی: امروز باید یکدیگر را بیشتر تحمل کنیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 106352
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز زمانه این است که یکدیگر را بیشتر تحمل کرده و روی اصول خود بایستیم و اختلافات را به زمان دیگری موکول کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز زمانه این است که یکدیگر را بیشتر تحمل کرده و روی اصول خود بایستیم و اختلافات را به زمان دیگری موکول کنیم.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در سیزدهمین مجمع عمومی جامعه اسلامی مهندسین گفت: در شرایط امروز کشور باید ملاحظاتی را مدنظر داشت؛ اول برای حل مشکلات باید همه قوا حضور داشته باشند. تدبیر رهبری در این خصوص هوشمندانه بود. باید همه قوا با هماهنگی برای حل مشکلات حضور یابند.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: نقش شهید بهشتی این بود که در شرایط پر استرس داخلی وفاق در نیرو های انقلاب ایجاد کرد و آرامش بوجود آورد. در رهبران انقلاب چنین نقشی وجود داشت.
رییس مجلس ادامه داد: سپهر فعالیت سیاسی رهبران انقلاب اینگونه بود که همه را به کار می کشیدند و فردی که اشتباهی داشت را رها نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه باید با مدارا مسائل را اصلی- فرعی کنیم و نگذاریم مسائل اصلی فدای مسائل فرعی شود، اظهار کرد: امروز زمانه این است که یکدیگر را بیشتر تحمل کنیم و روی اصول خود بایستیم و اختلافات را به زمان دیگری موکول کنیم.

لاریجانی با تاکید براینکه مدارا و همگرایی ضرورت غیرقابل انکاری دارد، ادامه داد: این موضوع باعث می‌شود از شرایط سخت عبور کنیم و روی نقاط مشترکمان بایستیم. ما با توجه به بلوغ جامعه می‌توانیم این مرحله را بگذرانیم.

رئیس مجلس در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص علت سرمایه گذاری برای مبارزه با تروریست ها گفت: اگر ظرفیت نظامی و مستشاری ما برای سوریه است به خاطر امنیت و منافع ملی ماست. اگر تروریست‌ها رخنه‌ای در کشور پیدا کنند اتفاقی مانند ماجرای مجلس رخ می‌دهد. آرامش امروز ما به خاطر این است که در خارج از سرزمین کمر آن‌ها را شکستیم. علت آرامش و امنیت امروز این است که به جای اینکه دشمن را در سرزمین بزنیم در خارج از ایران جنگیدیم و او را زمین‌گیر کردیم. نظام، با چشم بینا این تصمیم را گرفت.

وی با بیان اینکه امیدواریم در شرایط پیش رو با استفاده از ظرفیت نخبگان مشکلات را حل کنیم، گفت: امروز دوران سختی است و باید مراقبت شود طبقات پایین آسیب نبینند. طبق فرمایش رهبرانقلاب، عمده وقت مسئولان صرف بررسی راهکارهایی است که از طبقات متوسط به پایین حمایت کنیم.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر