«کلاه سفیدها» قصد انجام حملات شیمیایی در ادلب را دارند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب: 106322
 
مرکز آشتی حمیمیم وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گزارش‌هایی دریافتی حکایت از آن دارد که گروه موسوم به کلاه‌های سفید خود را برای تکرار سناریو حملات شیمیایی در ادلب سوریه، آماده می‌کنند.
وزارت دفاع روسیه شامگاه چهارشنبه درباره احتمال حملات شیمیایی در استان ادلب سوریه هشدار داد.

مرکز آشتی «حمیمیم» در سوریه که وابسته به وزارت دفاع روسیه است، اعلام کرد که یک کاروان شامل شش خودرو که آرم «کلاه سفیدها» (سازمان غیردولتی دفاع مدنی سوریه) را داشتند وارد شهر ادلب شده است.

به گزارش اسپوتنیک، «آلکسی تسگانوف»، رئیس این مرکز گفت که علاوه بر این کاروان، کامیون حامل تجهیزات دفاع شخصی، صندوق‌های حاوی مواد مایع و هفت موشک به شهر ادلب وارد شده است.

او گفت که بعد از ورود این کامیون، چهار نفر از بومیان منطقه در لباس مخصوص اقدام به تجهیز و آماده سازی سر موشک‌ها کرده و آن‌ها را با مواد مایع و پودر پُر کرده‌اند.

این فرمانده روس گفت که بنا به گفته ساکنان ادلب، افراد مذکور بعد تجهیز موشک‌ها به سمت روستای «معرة النعمان» حرکت کرده‌اند.

کلاه سفید‌ها و مخالفان دولت سوریه پیشتر در مناطق «خان شیخون» و «غوطه» شرقی نیز دست به حملات شیمیایی زدند و دمشق را مسئول این حملات معرفی کردند تا از این طریق بهانه برای حمله نظامی غرب به سوریه مهیا شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : وزارت دفاع روسیه ، کلاه سفیدها ، حملات شیمیایی ، ادلب سوریه
کلمات کليدی: وزارت دفاع روسیه ، کلاه سفیدها ، حملات شیمیایی ، ادلب سوریه