طرح ضد ایرانی آمریکا نفت را ۲ دلار گران کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 106250
 
به دنبال بروز اختلال در عرضه نفت لیبی و کانادا و اعلام مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه همه کشورها باید از ماه نوامبر خرید نفت از ایران را به کلی متوقف کنند، قیمت نفت بیش از ۲ دلار افزایش یافت.
به گزارش رویترز، به دنبال بروز اختلال در عرضه نفت لیبی و کانادا و اعلام مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه همه کشورها باید از ماه نوامبر خرید نفت از ایران را به کلی متوقف کنند، قیمت نفت با بیش از 2 دلار افزایش مواجه شد.

بر اساس این گزارش در معاملات امروز نیز قیمت هر بشکه نفت برنت با 29 سنت افزایش به 76 دلار و 60 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 26 سنت رشد به 70 دلار و 79 سنت رسید.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا دیروز گفت، کشورش از تمام مشتریان نفت ایران خواسته تا از ماه نوامبر خرید از ایران را به صفر برسانند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت: «پس از اعلام خبر درخواست دولت آمریکا از کشورها مبنی بر توقف کامل خرید نفت از ایران، قیمت نفت در طی یک جلسه اخیر به شدت افزایش یافته است.» وی همچنین هشدار داد که «لیبی نیز همچنان یک عامل مهم نگرانی برای زنجیره عرضه نفت است.»

جنگ قدرت در گرفته بین دولت لیبی و شورشیان موجب شده تا وضعیت ذخایر عظیم نفتی لیبی در حالت بلاتکلیفی قرار بگیرد، هرچند منابع آگاه گفته اند، بنادر نفتی حریقا و زوئیتینا در شرق لیبی به فعالیت عادی خود ادامه می دهند.

انستیتوی نفت آمریکا دیروز اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 22 ژوئن با 9.2 میلیون بشکه کاهش به 421.4 میلیون بشکه رسیده است.

اوپک و متحدانش هفته گذشته در تلاش برای جبران اختلالات به وجود آمده در عرضه نفت، توافق کردند که تولید خود را افزایش دهند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: طرح ضد ایرانی آمریکا، نفت