داغ‌ترین استان‌ها در تابستان کدامند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 106228
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر طبق نقشه‌های پیش یلبی تا پایان تابستان بارندگی نخواهیم داشت و خوزستان گرمترین استان کشور است.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر طبق نقشه‌های پیش یلبی تا پایان تابستان بارندگی نخواهیم داشت و خوزستان گرمترین استان کشور است.

احد وظیفه گفت: بررسی‌های نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد که تا پایان تابستان بارندگی قابل توجهی در سطح کشور نخواهیم داشت.

وی افزود:به غیر از بخشی از جنوب شرق کشور و استان هرمزگان که تحت تاثیر باران‌های موسمی جنوب شرقی قرار می‌گیرند و نوار شمالی کشور که به دلیل افزایش رطوبت بارندگی دارند دیگر استان‌ها بارندگی نخواهند داشت.

وظیفه بارش باران در سواحل شمالی کشور را در شهریور ماه پیش بینی کرد و گفت: بررسی‌های مدل‌های اقلیمی سراسر کشور نشان می‌دهند که جو آرام و ساکن در مرکز، شمال و غرب کشور ثابت است و پیش بینی می‌شود جنوب و جنوب شرق ایران با توجه به سکون جوی یک تا یک و نیم درجه نسبت به سال گذشته افزایش دما را تجربه کند.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام اسامی استان‌های گرم کشور در طول تابستان ۹۷، ادامه داد: پیش بینی ما این است که استان‌های خوزستان، کرمان، هرمزگان و بخش‌هایی از جنوب استان فارس امسال تابستان گرمی را در پیش رو داشته باشند.

وی با اعلام اینکه سال گذشته خوزستان با ثبت درجه دمای ۵۴ درجه سانتیگراد رکورد گرمترین استان کشور را به خودش اختصاص داد، گفت: امسال هم استان‌های مرکزی و جنوبی و دامنه البرز تابستان گرمی خواهند داشت و شهر‌های اهواز و آبادان به دلیل ارتفاع کم، امسال گرمتر خواهند بود.

وظیفه تصریح کرد: امسال با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته تعطیلی ادارات به دلیل افزایش دما را نداریم؛ از آنجایی که اوج گرمای هوا از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ساعت ۵ بعد از ظهر است با هماهنگی دولت و استانداری‌ها استان‌های گرم یک تا یک و نیم ساعت زمان شروع به کارشان زودتر خواهد بود و درست در زمان اوج گرما تعطیل می‌شوند تا خللی در خدمات رسانی و انجام امور اداری پیش نیاید.

وی با اشاره به افزایش دما در همه استان‌های کشور طی فصل بهار، اظهار کرد: در بهار امسال هیچ استانی نداشتیم که نسبت به میانگین بلندمدت خود کاهش دما داشته باشد. با این وجود استان‌های مرکزی، همدان و تهران طی سه ماه گذشته کمترین افزایش دما را در بین سایر استان‌ها تجربه کردند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: تهران با میانگین دمای ۲۵ تا ۳۸ درجه سانتی گراد تابستان را آغاز کرده است. سال گذشته تهران رکورد ۴۳ درجه را داشت و امسال هم پیشی بینی ما این است که دمای هوا در برخی از روز‌ها در پایتخت به ۴۰ تا ۴۳ درجه سانتیگراد نزدیک شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : میزان
کلمات کليدی: هواشناسی ، استان های داغ ، خوزستان