آملی لاریجانی: دولتی‌ها بدانند مجازات سنگین است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 106201
 
آملی لاریجانی از برخورد با اخلال گران بازار اقتصادی خبر داد و گفت: این کار‌ها به عنوان اخلال در نظام اقتصادی تحت عنوان قانون مبارزه با اخلال گران مجازات جدی از اعدام تا بیست سال حبس دارد.
آملی لاریجانی با انتقاد از ایجاد شبهه از سوی برخی وکلا در حادثه پاسداران گفت: این افراد همسو با دشمنان شدند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در همایش قوه قضاییه با گرمیداشت هفته قوه قضاییه گفت: اگر بخواهیم اقدامات قوه قضاییه را امروز ارایه کنیم ولو به میزان گزارش فهرست گونه از حوصله جلسه خارج است.

وی با اشاره به وضعیت کنونی کشور گفت: نکته اول مربوط است به وضعیت ایران در منطقه و بیان توانمندی‌هایی که داریم و اقتدار بالای نظم جمهوری اسلامی در منطقه و توانمندی‌های نظامی و منابع انسانی بسیار گرانبها و استعداد‌هایی که در کشور وجود دارد و بصیرت مردم که در صحنه حضور دارند و منابع غنی نفت و گاز در کشور همه از جهات اقتدار به آینده است. اینکه این نظام با داشتن این امکانات امکان مقابله با سلطه جهانی را دارد.

وی افزود: تلاش کشور نکته دیکری است که دشمن تلاش دارد این توانمندی‌ها را از بین ببرد و ایران هراسی شدیدی را در سطح منطقه دنبال می‌کند، در حالی که ایران بلند گفته اقتدار ما دفاعی است، اما دشمنان و سلطه جهانی در مقام ایران هراسی به همه دنیا و در منطقه برای چاپیدن کشور‌های منطقه است.

آملی لاریجانی با اشاره به هجمه‌های وارده به دستگاه قضایی در رابطه با محاکمه راننده اتوبوس در آشوب پاسداران گفت: وزارت امور خارجه آمریکا بیانیه‌ای می‌دهد و قصاص مجرم خیابان پاسداران را محکوم می‌کند، باید گفت: شما چه کاره اید که می‌گویید این دادرسی غیر عادلانه است.

وی با انتقاد از همسو شدن برخی افراد داخلی با دشمنان در قضیه پاسداران گفت: برخی وکلا از داخل شبهه‌هایی مطرح کردند تا این محاکمه را زیر سوال ببرند. یک مسئله به این روشنی را وزارت خارجه آمریکا مسئله کرده است. مقصود این است که سلطه جهانی در حال ضربه زدن است.

دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی در عرصه اقتصاد است

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز اقتصاد مسئله اصلی کشور است گفت: امروز دشمنان به دنبال حمله نظامی نیستند بلکه به دنبال فشار آوردن به مردم از طریق مشکلات اقتصادی هستند.

وی افزود: در چند روز اخیر هم تلاطم در بازار مسکن، ارز و خودرو را دیدیم. مشکلی وجود دارد مبنی بر اینکه نقدینگی زیاد است و بالای ۱۵۰۰میلیارد تومان نقدینگی داریم که بسیار خطرناک است.

وی افزود: طرح‌هایی در جلسات بین مسولان مطرح شده است که شنبه و در جلسه بعد مطرح می‌شود.

آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی است گفت: دشمن امید بسته است که با ایجاد جنگ روانی در بستر اقتصاد ناامیدی ایجاد کنند. کار‌هایی هم روز گذشته انجام شد که توطئه تعطیلی بازار با ورود ناجا و نهاد‌های ذی ربط منتفی شد.

وی از برخورد با اخلال گران بازار اقتصادی خبر داد و گفت: این کار‌ها به عنوان اخلال در نظام اقتصادی تحت عنوان قانون مبارزه با اخلال گران مجازات جدی از اعدام تا بیست سال حبس دارد.

آملی لاریجانی از مراجع مربوطه خواست تا این اخلال گران را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کنند. با تمام تفاسیر در قانون آمده است که کسانی معاون مباشر هستند و دولتی‌ها و غیر دولتی‌ها که سکوت کردند همه باید حواسشان باشد و نگویند ما از مجازات خبری نداشتیم.

وی ادامه داد: امروز کسی نیست که نداند اگر در بازار ارز نوسان زیادی وارد کند، این اختلاس از جیب مردم است.

وی با انتقاد از بی تدبیری‌ها در فروش سکه گفت: نباید از قبل چنین رویه‌ای را در پیش بگیرند.

ریس قوه قضاییه گفت: افساد فی الارض در قانون هم مشخص است. فردا روزی اگر عده‌ای تحت تعقیب قرار گرفتند نگویند اخلال در نظام اقتصادی است، آن‌هایی که فکر می‌کنند خیلی سرمایه دار هستند و می‌توانند از ایجاد نوسانات در بازار ارز و سکه سود ببرند، تصور نکنند نادیده گرفته می‌شوند.

رییس قوه قضاییه افزود: امروز اداره کردن کارخانه‌ها کار جهادی است چرا که شرایط و اوضاع را می‌دانیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: اخلال گران اقتصادی ، آملی لاریجانی ، مجازات ، اخلال گران بازار