نامه ۷۰ نماینده درباره حضور روحانی در مجلس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 106200
 
۷۰ تن از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس قوه‌مقننه خواستار حضور رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برای ساماندهی وضعیت بازار ارز در مجلس شدند.
۷۰ تن از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس قوه‌مقننه خواستار حضور رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برای ساماندهی وضعیت بازار ارز در مجلس شدند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی از نامه ۷۰ تن از نمایندگان مجلس به رئیس قوه‌مقننه برای حضور اعضای هیئت دولت و رئیس‌جمهور در پارلمان برای بررسی وضعیت بازار ارز در یکی از جلسات علنی مجلس خبر داد و گفت: این نامه تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده است.

وی افزود: نمایندگانی که این نامه را امضا کردند خواهان پاسخگویی رئیس‌جمهور، تیم اقتصادی دولت و اعضای هیئت دولت برای وضعیت بازار ارز و یافتن راه‌حل‌هایی جهت ساماندهی این بازار هستند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام.

اینجانبان امضاکنندگان زیر به عنوان نمایندگان ملت و براساس سوگندی که برابر اصل ۶۷ قانون اساسی برابر قرآن مجید به خدای قادر متعال یاد کردیم.

به دلایل زیر:

۱- نوسانات شدید و غیرقابل تصور ارز، سکه و خودرو که کل بازار اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار داده است.

۲- ضرورت فعالیت مجلس و اعمال ابزار‌های نظارتی و در صورت لزوم تصمیماتت به موقع رد جهت رفعت مشکلات و مطالبات مردم در این شرایط حساس.

۳- وضعیت گرانی افسارگسیخته برخی کالا‌ها و عدم اقدام مناسب و به موقع دولت در کنترل گرانی.

یقینا تعطیلی دو هفته‌ای موسوم به تعطیلات تابستانه مجلس در این برهه مهم شائبه بی‌توجهی مجلس و وکلای ملت به امور مهمه کشور و مطالبات مردم را متبادر می‌کند.

بنابراین، به استناد تبصره ماده ۸۶ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقاضای تشکیل جلسه در اوقات تعطیل هفته آتی (نهم تا سیزدهم تیر ماه ۱۳۹۷) و دعوت از رئیس‌جمهور، معاونین و وزرای محترم دولت به عنوان قوه‌ای که برابر اصل ۱۱۳ قانون اساسی مسئولیت اجرایی کشور را به عهده دارند و ارائه گزارش اقدامات و برنامه‌های دولت پیرامون گرانی‌های بی‌سابقه و رفع نگرانی‌های مردم و مطالبات نمایندگان ملت به استناد اصل هفتادم قانون اساسی و ماده ۱۱۱ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و همچنین بند ۸ ماده ۲۴ آیین‌نامه فوق‌الذکر را داریم.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: روحانی ، رئیس جمهور ، مجلس ، بازار ارز