وزیر اطلاعات: برجام به مویی بند است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب: 106113
 
حجت‌الاسلام علوی گفت: دانشمندان هسته‌ای کشور برای مقابله با بدعهدی‌های دشمن آماده اند چرا که می‌دانند برجام به مویی بند است.
حجت‌الاسلام علوی گفت: دانشمندان هسته‌ای کشور برای مقابله با بدعهدی‌های دشمن آماده اند چرا که می‌دانند برجام به مویی بند است.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز دوشنبه از مجتمع غنی سازی شهید دکتر مسعود علی محمدی در فردو بازدید کرد.

علوی در حاشیه بازدید از این مجتمع در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اگر طرف‌های دیگر بدعهدی هماهنگ با آمریکا بخواهند از برجام خارج شوند، جمهوری اسلامی ایران با دستاورد‌های ارزشمند دانشمندان ایرانی که بر اساس تحقیق و توسعه کسب شده است، می‌تواند در فرصت کوتاه فرسنگ‌ها به قبل از برجام برگردد و حتی صنعت هسته‌ای را به نقاط حساس تری برساند و به پیشرفت تعیین کننده‌تر نائل شود.

وی ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که هر یک از اعضای توافق هسته‌ای بدعهدی نشان داده و اعتبار اندکی را هم که داشتند از بین برده اند و امروز همه بدعهدی آمریکا را می‌بینند.

عضو شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: فرزندان ایران نشان داده اند که خروج یک عضو از برجام تاثیری بر عزم و اراده آن‌ها ندارد و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: باید قدرت غنی سازی ایران در چهارچوب برجام به ۱۹۰ هزار سو برسد.

علوی افزود: همه نیرو‌ها با فرمان ایشان، انرژی مضاعف گرفتند و امروز هم در مذاکراتی که با طرف‌های خارجی داریم به همه آن‌ها به صراحت اعلام شده است که برجام به یک مو بند است.

وی تصریح کرد: کسانی که بدعهدی کردند، خواهند دید این کار آن‌ها بیش از ایران، به زیان خود آنان می‌شود، ایران حتما باید با اراده خود حرکت کند و بیگانگان قدمی به سود ایران بر نمی‌دارند.

وزیر اطلاعات در پاسخ به سوالی درباره تهدید‌ها و تحریم‌های دشمن اظهارداشت: طبیعی است که دشمن همیشه در مقام تهدید بر می‌آید و اگر قرار باشد به خاطر تهدید حرکت را متوقف کنیم اصلا نباید حرکت کنیم.

علوی ادامه داد: ما نشان داده ایم که به راحتی از تهدید دشمن عبور می‌کنیم و ملت ما در فراز‌های مختلف نشان داده است که این تهدید‌ها اراده آن را متزلزل نمی‌کند و با هدایت رهبری و مسئولان کار خود را پیش می‌برند.

وی همچنین هدف از بازدید امروز خود از مجتمع غنی سازی شهید علی محمدی را آشنایی از فعالیت‌های دانشمندان ایرانی از نزدیک عنوان کرد و یادآور شد: پیش از این هم توفیق داشتم از این مرکز که حاصل تلاش دانشمندان کشور است از نزدیک آشنا شوم.

وزیر اطلاعات ادامه داد: انگیزه دانشمندان شاغل در این تاسیسات بسیار بالا، قوی و با یک نگاه امیدوارانه است.
علوی تصریح کرد: این روحیه نشان دهنده این است که اراده ایران و ایرانی هرگز تحت تاثیر ناامیدآفرینان قرار نمی‌گیرد و با حرکت امیدوارانه خود آینده را رقم می‌زند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز با حضور در مجتمع غنی سازی شهید دکتر علی محمدی در فردو از بخش‌های مختلف این مجتمع بازدید کرد.

وزیر اطلاعات را در این بازدید بهروز کمالوندی معاون بین الملل و حقوقی سازمان انرژی اتمی، مهدی صادقی استاندار قم و جمعی مدیران سازمان انرژی اتمی همراهی کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: وزیر اطلاعات ، فردو ، دانشمندان هسته ای