معمای واردات ۵ هزار ماشین لوکس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب: 105550
 
رییس سازمان بازرسی کشور از ورود این سازمان به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو خبر داد و گفت: ان‌شاءالله مردم به زودی نتیجه ورود سازمان بازرسی به این بازار‌ها را احساس می‌کنند.
اءالله مردم به زودی نتیجه ورود سازمان بازرسی به این بازار‌ها را احساس می‌کنند.

آقای ناصر سراج در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان اظهار کرد: ما اوایل هر سال برنامه‌های کل سال را برنامه‌ریزی و ابلاغ می‌کنیم. سه نوع برنامه‌ریزی مستمر، فوق‌العاده و موردی داریم. برنامه‌ریزی مستمر ابتدای هر سال ابلاغ می‌شود و برنامه‌ریزی فوق‌العاده نیز بر اساس درخواست مسوولان عالی کشور انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس فرامین مقام معظم رهبری در چهار بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز وارد شدیم و اقدامات اساسی انجام دادیم، گفت: ان‌شاءالله مردم نتیجه آن را به زودی احساس می‌کنند. بیش از هفت میلیون و ۶۰۰ هزار ثبت‌نام سکه داشتیم که متأسفانه ۵۰ نفر پنج‌درصد از این ثبت‌نام‌ها را در اختیار دارند. سراج خاطرنشان کرد: این حجم انبوه خرید سکه‌ها قطعاً در بازار طلا تأثیر می‌گذارد. در بازار ارز نیز به دقت وارد شدیم و اقدامات خوبی انجام دادیم. در حوزه مسکن نیز ورود کردیم و در عرض یکی دو ماه قیمت مسکن توسط دلالان بالا رفت که امیدواریم با همکاری وزارت مسکن بتوانیم در این حوزه اقدامات خوبی انجام دهیم. وی با اشاره به ورود این سازمان در بازار خودرو اظهار کرد: وضعیت بازار خودرو نیز تقریباً مانند بازار مسکن بود و پول‌های سرگردان و نقدینگی بیش از حد باعث شد که برخی خودرو‌ها حتی تا صد میلیون تومان گران شوند. به‌عنوان مثال خودرو سوزوکی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان، خودرو ۲۰۰۸، ۷۰ الی ۸۰ میلیون تومان و خودرو استپ وی حدود ۳۰ میلیون تومان گران شد.
رییس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: در همین ارتباط سازمان ورود و سایت‌هایشان را بررسی کرد. امیدواریم بتوانیم ضمن کنترل قیمت‌ها شاهد کاهش قیمت هم باشیم. معتقدیم این قیمت‌ها حبابی است و قیمت واقعی نیست و مصرف‌کنندگان واقعی نیز در این بازار‌ها وجود ندارند و اکثراً دلال‌ها هستند که بازار را ملتهب می‌کنند که امیدواریم با کمک دولت این مشکلات برطرف شود.

سراج با اشاره به اینکه امروز دوشنبه جلسه ستاد مبارزه با فساد اقتصادی و سازمان بازرسی کل کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: نمایندگان سه‌قوه در این جلسه حضور دارند و امیدواریم در این جلسه در خصوص چهار بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصمیم‌گیری شود.

وی به موضوع خودرو‌های خارجی و گران شدن بیش از حد آن اشاره کرد و گفت: متأسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود پنج‌هزار خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود چهار هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این خصوص نیز تصمیم‌گیری شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور عنوان کرد: اختلاف قیمت این خودرو‌ها به نزدیک نیم میلیارد تومان می‌رسد، مانند ولوو و بی‌ام‌و که هیچ کدام از این خودرو‌ها قیمت واقعی ندارند. امیدواریم با همکاری سه‌قوه این بازار را کنترل و قیمت‌ها را به قیمت واقعی برسانیم. این افزایش قیمت‌ها با واکنش‌هایی از سوی کارشناسان اقتصادی، نمایندگان مجلس و حتی علما و مراجع همراه بوده و هشدار‌هایی نسبت به تبعات زیانبار آن بر اقتصاد و معیشت مردم را در پی داشته است. بر اساس آمار بانک مرکزی، کالا‌های اساسی با افزایش قیمت بالایی مواجه بوده‌اند به گونه‌ای که قیمت لبنیات ۴۴ درصد، برنج ۱۸ درصد، حبوبات ۴۷ درصد، میوه ۲۳ درصد و گوشت ۴۵ درصد گران شده است. از سوی دیگر برخی مقامات مسوول از عزم جدی دستگاه‌های اجرایی برای کنترل تورم و تعدیل قیمت‌ها سخن گفته‌اند. در همین راستا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه «در سال جاری برخی مایحتاج مردم را بدون دلیل و به عمد گران کرده‌اند» از طرح این وزارت برای ایجاد تعاونی‌های توزیعی و فروش کالا به صورت شبکه‌ای خبر داده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : صبح نو
کلمات کليدی: ماشین لوکس ، سایت وزارت صنعت ، هک شدن ، ترخیص ماشین ها ، گمرک