ترامپ: به زودی ایران برای مذاکره باز خواهد گشت
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 105370
 
رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری مدعی شد که ایران به دنبال نجات برجام است، اما آن‌ها به زودی برای انجام یک توافق جدید باز خواهند گشت.
"دونالد ترامپ"رئیس جمهور آمریکا روز جمعه طی یک کنفرانس خبری از پیش برنامه ریزی نشده خارج از کاخ سفید گفت: از زمانی که رئیس جمهور آمریکا شده است به آمریکا در سرتاسر جهان احترام گذاشته می‌شود.

وی افزود: به ایران نگاه کنید، آن‌ها دیگر درباره سیطره بر خاورمیانه صحبت نمی‌کنند. من از توافق احمقانه‌ای که اوباما به آن‌ها داد خارج شدم. ایران دیگر به مدیترانه نگاه ندارد و برای رسیدن به مدیترانه باید مسافت طولانی را طی کنند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: آن‌ها به دنبال نجات دادن (برجام) هستند، اما به شما می‌گویم که به زودی آن‌ها بازخواهند گشت و آن‌ها به دنبال مذاکره برای یک توافق خواهند بود و ما به یک توافق (جدید) دست خواهیم یافت.

ترامپ گفت: آن‌ها خیلی ناخوشایند بودند. آن‌ها خیلی خیلی ناخوشایند بودند و این باید متوقف می‌شد. من از توافق خارج شدم و فکر می‌کنم که آن‌ها با آمریکا با احترام بیشتری رفتار می‌کنند من باید بگویم که شما دیگر شاهد نزدیک شدن قایق‌های کوچک اطراف کشتی‌های ما نخواهیم بود.

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: دونالد ترامپ ، مذاکره ، ایران ، نجات برجام