اعتراف مرد جوان به قتل خواهر معتادش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 105231
 
مردی که خواهرش را به دلیل اختلاف بر سر اعتیاد او به قتل رسانده است، در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد.
مردی که خواهرش را به دلیل اختلاف بر سر اعتیاد او به قتل رسانده است، در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد.

کارآگاهان پلیس آگاهی استان خوزستان وقتی از قتل زنی جوان در خانه‌اش مطلع شدند، به آنجا رفتند و تحقیقات را آغاز کردند. آن‌ها جسد مقتول را در حالی یافتند که سرش خون‌آلود بود و شکی وجود نداشت که او به قتل رسیده است. نشانه‌های موجود در صحنه جرم حکایت از آن داشت که مقتول به نام رویا در زمان قتل در خانه تنها بوده که فردی او را غافلگیر کرد و به کام مرگ کشانده است. در‌های خانه کاملا سالم بود و از طرفی نشانه‌ای دال بر اینکه دزدی انجام شده است، وجود نداشت.

همین دو سرنخ کافی بود تا کارآگاهان مطمئن شوند رویا به دست فردی آشنا و با انگیزه‌های شخصی کشته شده است. بعد از این جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت تلاش برای شناسایی قاتل ادامه پیدا کرد و بالاخره افسران جنایی به شواهدی دست یافتند که نشان می‌داد رویا با برادر خود به نام رامین به‌شدت اختلاف داشت.

در این میان سرنخ‌های دیگر نیز حضور رامین در محل قتل را هنگام وقوع حادثه تأیید کرد به همین دلیل مرد جوان بازداشت شد. او که ابتدا وانمود می‌کرد از ماجرای قتل خواهرش چیزی نمی‌داند، در بازجویی‌های تکمیلی به ارتکاب قتل اعتراف کرد. متهم به کارآگاهان گفت: «خواهرم قبلا معتاد بود و همین مسئله باعث شده بود با او به‌شدت اختلاف داشته باشم. ما بار‌ها با هم درگیری لفظی داشتیم و هر دفعه موضوع حل‌نشده باقی می‌ماند تا اینکه روز حادثه دوباره وقتی با هم صحبت کردیم، همان مسائل قدیمی سر باز کرد و جروبحث شروع شد. من که به‌شدت عصبانی شده بودم و متوجه رفتار و کارهایم نبودم، ناگهان چوبی را که زمین افتاده بود، برداشتم و با آن به رویا حمله کردم. در همان حالت خشم چند ضربه به سر او زدم و وقتی به خودم آمدم که خواهرم غرق در خون روی زمین افتاده بود و دیگر نفس نمی‌کشید. خیلی ترسیده بودم و نمی‌دانستم باید چه‌کار کنم به همین دلیل ترجیح دادم از محل قتل دور شوم. حالا هم از کاری که کرده‌ام خیلی پشیمان هستم». بنا بر این گزارش، متهم بعد از اینکه اعترافاتش را نزد مقام قضائی نیز تکرار کرد، با دستور او روانه زندان شد تا تحقیقات درباره این پرونده ادامه یابد.

شهادت یک مرزبان در درگیری با قاچاقچیان
یک مرزبان در درگیری مرزبانان با قاچاقچیان مواد مخدر در مرز میرجاوه به شهادت رسید. شامگاه دوشنبه در درگیری یگان تکاوری ۱۲۸ میرجاوه با قاچاقچیان مواد مخدر ستوان دوم اکبر معصومی‌نژاد به درجه رفیع شهادت نائل آمد. او اهل اراک، متأهل و صاحب دو فرزند بود.

توفان در تهران ۱۸ نفر را مصدوم کرد
در پی وزش باد شدید دوشنبه‌شب در استان تهران، ۱۸ نفر دچار مصدومیت شدند. به گزارش اورژانس تهران، وزش باد شدید با سرعت ۸۳ کیلومتر در ساعت در استان تهران ۱۸ مصدوم داشت که از این تعداد پنج نفر پس از درمان اولیه با آمبولانس به بیمارستان منتقل و سایر مصدومان نیز در محل درمان شدند.
علت مصدومیت این افراد سقوط دکل، درخت و ریزش سنگ گزارش شده است.

توفان دوشنبه‌شب در استان تهران با آذرخش همراه بود که این وضعیت بیشتر مناطق پایتخت به‌ویژه در مناطق جنوبی، مرکزی و شرقی را دربر گرفت و در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران بود. هنوز گزارش رسمی از میزان خسارت‌های این توفان اعلام نشده، اما وزش توفان در شهر تهران به حدی بود که سبب قطع شاخه‌های بسیاری از درختان و تخریب برخی تابلو‌های سطح شهر شد. همچنین برخورد آذرخش با زمین همراه با توفان شدید دوشنبه‌شب در ورامین سبب بروز آتش‌سوزی در بخش وسیعی از مزارع گندم و جو این شهرستان شد.

دستگیری سارق حرفه‌ای
سارق سابقه‌داری که اقدام به ۴۳ فقره سرقت از اماکن خصوصی و مغازه در شهرستان اهواز کرده بود، به‌دست پلیس آگاهی دستگیر شد.
سردار «حیدر عباس‌زاده»، فرمانده انتظامی استان خوزستان، اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی و مغازه در شهرستان اهواز، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی برای رسیدگی به این پرونده تشکیل شد و مأموران تحقیقات خود را در زمینه شناسایی سارق یا سارقان آغاز کردند.
این مقام انتظامی استان خوزستان گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام تحقیقات تخصصی متهم را که از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار بود، شناسایی کردند و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش در شهرستان اهواز دستگیر کردند. او تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های پلیس به ۴۳ فقره انواع سرقت از قبیل: ۱۸ فقره سرقت مغازه، ۱۵ فقره سرقت از اماکن خصوصی، سه فقره سرقت از اماکن دولتی و هفت فقره کیف‌قاپی در شهر اهواز اعتراف کرد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : شرق
کلمات کليدی: قتل خواهر معتاد ، مرد جوان ، سرقت ، توفان تهران