۴۰ میلیون دلار ارز دیجیتال در کره جنوبی هک شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 105199
 
یک بازار تبادل ارز‌های دیجیتال کره جنوبی به نام کوین ریل خبر سرقت و هک شدن ارز‌های دیجیتال خود به ارزش حدود ۴۰ میلیون دلار را تایید کرده است.
ارز‌های دیجیتالی که به این شیوه سرقت شده‌اند از انواع مختلف بوده‌اند و البته ظاهرا در میان آن‌ها ارز دیجیتال مشهور بیت‌کوین وجود نداشته است.

هکر‌ها موفق به سرقت توکن‌های NPXS به ارزش تقریبی ۲۰ میلیون دلار شده‌اند که توسط مجموعه پوندی ایکس صادر شده بودند. ان‌ها همچنین سرقت مشابهی را از توکن‌های استون ایکس انجام داده‌اند که شرکتی است که کار آن راه اندازی پلاتفورم برای تمرکززدایی از اسناد است.

هکر‌ها در نهایت ۵٫۸ میلیون دلار توکن از شرکت دنت و ۱٫۱ میلیون دلار هم ارز دیجیتال جدید ترون را سرقت کرده‌اند. این ارز دیجیتال در چین شکل گرفته و بیشتر در همین کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. مبالغ سرقت شده در مجموع در قالب ۵ نوع ارز دیجیتال بوده‌اند.

سازمان‌هایی که از این ارز‌های دیجیتال استفاده می‌کنند یا در حال خرید و فروش آن‌ها بوده‌اند، هک نشده‌اند و هنوز مشخص نیست آیا کوین ریل قصد جبران خسارات وارده به مشتریانش را به طور شخصی دارد یا خیر.

شرکت یادشده تنها با صدور بیانیه‌ای از آفلاین شدن خدمات خود خبر داده و تصریح کرده که باقی مانده دارایی‌های خود را به شیوه‌ای مطمئن ذخیره سازی می‌کند. عامل یا عاملان این حملات هنوز شناسایی نشده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: ارز دیجیتال ، کره جنوبی ، هکر ها