خبر خوش نوبخت به بازنشستگان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب: 105150
 
سخنگوی دولت گفت: قبل از عید فطر همه حقوق شاغلین و بازنشستگان را در رابطه با یارانه‌ها پرداخت می‌کنیم.
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با تقدیر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی قدس، اظهار داشت: فصل مشترکی بین همه ادیان و ملت‌ها از برداشت ظلم به مردم فلسطین ایجاد شده است. با این نماد‌های انسان دوستی که در روز قدس مشخص شد امید داریم جامعه انسانی روز‌های بهتری داشته باشد و شاهد عدالت باشیم.

وی افزود: دولت خود را برای عید فطر آماده کرده است که بهترین تبریک دولت به ملت، پرداخت بخشی از معوقات است.

پرداخت حقوق شاغلین و بازنشستگان تا قبل از عید فطر

نوبخت ادامه داد: قبل از عید فطر همه حقوق شاغلین و بازنشستگان را در رابطه با یارانه‌ها پرداخت می‌کنیم. علیرغم اینکه رقم سنگینی است، اما تاکید رئیس‌جمهور بر پرداخت آن است که در روز‌های آینده قبل از عید فطر همه حقوق‌ها را با درصد افزایش پرداخت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر افزایش حقوق بازنشستگان خود را موظف به جبران فاصله دریافت‌ها می‌دانیم، اظهار داشت: از آنجایی که دولت اختیار دارد ١٠ درصد به هر ردیفی افزایش دهد، امسال مجلس ٢١٠٠ میلیارد تومان برای بازنشستگان در نظر گرفت که دولت خود فاصله ٢١٠٠ میلیارد تومان تا ٣٤٠٠ میلیارد تومان را تقبل کرد. امسال مجموعا ٣٤٠٠ میلیارد تومان بین بازنشستگان توزیع می‌شود.

نوبخت ادامه داد: دولت از اینکه یارانه‌ها را به مردم و معوقات بازنشستگان را پرداخت می‌کند خوشحال است. هر سال تعدادی به بازنشستگان افزوده که در یک مرحله به آن‌ها پاداش بازنشستگی پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در سال ٩٧ تاکنون ٣٤٠٠ میلیارد تومان فقط برای پاداش بازنشستگی ٤١ هزار نفر از فرهنگیان و ٢٠٠٠ میلیارد تومان نیز مربوط به سایر دستگاه‌ها است. تصمیم گرفتیم در نیمه اول سال پاداش بازنشستگی فرهنگیان را پرداخت کنیم و علاوه بر آن حدود ٨٥٠٠ میلیارد تومان نیز باید به گندمکاران پرداخت کنیم.

دشمن از ابتدا در برجام بدعهدی کرد

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه دشمن سیاست جنگ روانی را علیه ما به راه انداخته و نباید به آن دامن زد، تاکید کرد: دشمنان ما حتی زمانی که برجام حاصل شد، با بدعهدی‌های خود مانع دستیابی ما به منافع برجام شدند.

وی افزود: رهبر محترم کره شمالی با چه کسی می‌خواهد مذاکره کند؟ آیا این فردی که در هواپیما با یک توییت نشست سران گروه هفت را دچار اخلال می‌کند قابل اعتماد است؟ ارزش وقت بیشتر از صحبت کردن با شخصی مانند ترامپ است.

نوبخت ادامه داد: این شخص نماینده ملت فهیم آمریکا نیست و مطمئنا ملت آمریکا در انتخاب‌های آینده خود، او را از ملت خود مبرا خواهد کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی پیرامون حواشی ایجاد شده در راهپیمایی روز قدس امسال، اظهار داشت: در رخداد موهومی که در روز قدس صورت گرفت، چند نفر نسبت به یکی از افراد خدوم و دانشمند هسته‌ای کشورمان که بخشی از دستاورد‌های هسته‌ای حاصل تلاش ایشان است، توهین‌هایی انجام دادند.

وی افزود: آن‌هایی که به آقای صالحی توهین کردند هم به این سرمایه ملی توهین کردند و هم حرکت عظیم و پاک ملت در روز قدس را مخدوش ساختند.

نوبخت ادامه داد: آدم‌های این چنینی در طول تاریخ همواره وجود داشته‌اند و حتی نسبت به امام حسن (ع) که معصوم است نیز توهین کرده‌اند. وحدتی که مقام معظم رهبری به آن اشاره می‌کند، بخشی از آن در رویداد‌هایی مانند روز قدس است و امیدوارم قوه قضائیه در خصوص برخورد با این افراد اقدام لازم را انجام دهد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر صدور احکام سنگین برای برخی از دانشجویان بازداشت شده در اغتشاشات دی ماه، گفت: موضع دولت در این خصوص مشخص است و بار‌ها گفته شده، اما از آنجایی که اصل تفکیک قوا وجود دارد این موضوع در جلسه سران سه قوه مطرح خواهد شد.

سخنان نتانیاهو آنچنان پوچ و بیهوده است که به جز یک تبسم پاسخ دیگری ندارد

نوبخت پیرامون اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: سخنان نتانیاهو آنچنان پوچ و بیهوده است که به جز یک تبسم پاسخ دیگری ندارد. رژیمی که دانشمندان ما را ترور می‌کند، می‌خواهد به ما کمک کند! آیا این قابل باور است؟

وی در پاسخ به سوالی پیرامون افزایش بی رویه قیمت خودرو، خاطرنشان کرد: حجم بالایی از نقدینگی در کشور وجود دارد که می‌تواند در بانک‌ها قرار بگیرد و واسطه‌ای برای سرمایه گذاری باشد. به هر دلیلی اگر احساس شود که این نقدینگی در کوتاه مدت سود بیشتری در بازار دیگری حاصل می‌شود، عده‌ای پول خود را از شبکه بانکی خارج و به آن بازار می‌برند.

دستگاه‌های نظارتی افزایش قیمت خودرو را پیگیری کنند

سخنگوی دولت اظهار داشت: وظیفه دستگاه‌های نظارتی است و باید پیگیری کنند ببینند چه اتفاقی افتاده که افزایش قیمت ایجاد شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوالی پیرامون اخذ تضمین در قرارداد‌های خارجی، گفت: پنج کشور باقی مانده در برجام اعتقاد به ماندن در برجام دارند. شرط جمهوری اسلامی ایران نیز برخورداری از منافع برجام است. روسای جمهور چین و روسیه به دفعات اعلام کرده اند که به برجام متعهد هستند.

وی افزود: فعلا قرار بر این است که با خروج آمریکا از برجام آن‌ها بمانند و منافع را تامین کنند. باید در مدت باقی مانده ببینیم کدام شرکت‌ها می‌خواهند بروند و کدام شرکت‌ها می‌خواهند بیایند؛ اما در مجموع تامین منافع ما مهم است و مهم نیست که با کدام شرکت باشد.

یکی از دستور کار‌های شورای عالی سه قوه بحث نظام بانکی است

سخنگوی دولت در خصوص اصلاح نظام بانکی و اعتراض علما به نظام بانکی ربوی، گفت: دغدغه بزرگان و علما نسبت به نظام بانکی دغدغه به حقی است. یکی از دستور کار‌های شورای عالی سه قوه بحث نظام بانکی است. از یک سو به بانک‌ها اعلام می‌کنیم برای سرمایه گذاری، سود خود را پایین بیاورند. دولت چندین برنامه برای بانک‌ها داشته که بخشی از آن سال گذشته اجرا شد.

در تعامل با قوای دیگر مشکلات نظام بانکی را برطرف می‌کنیم

نوبخت ادامه داد: افزایش سرمایه‌های دولت نزد بانک‌ها از جمله دیگر اقدامات بود. در تعامل با قوای دیگر سعی می‌کنیم مشکلات نظام بانکی را برطرف کنیم.

سخنگوی دولت در واکنش به تخریب مساجد در اتریش، تصریح کرد: مساجد پایگاه‌های مسلمانان است و احترام به مذاهب الهی اعتقاد همه اهل کتاب است. گاهی اعتقاد به احترام مذاهب غلظت کمتر یا بیشتری دارد. دولت فعلی اتریش نگاه سیاسی خاصی دارد.

وی افزود: موضع ما نسبت به آزادی مذاهب و فعالیت‌های اسلام راستین در دیگر کشور‌ها روشن است و البته بسیار نگرانیم که چهره خشنی از اسلام را توسط داعش و سلفی گری به جهان نشان داده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: محمدباقر نوبخت ، سخنگوی دولت ، بازنشستگان ، یارانه ها