مأموریت لاریجانی به کمیسیون امنیت ملی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 104965
 
رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون امنیت ملی مجلس دستور داد تا دستورات رهبر معظم انقلاب درباره موضوع هسته‌ای را به صورت مستمر پیگیری کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون امنیت ملی مجلس دستور داد تا دستورات رهبر معظم انقلاب درباره موضوع هسته‌ای را به صورت مستمر پیگیری کند. 
 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۰‌خرداد) پارلمان در نطق میان‌دستور خود ضمن تقدیر از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس امسال، گفت: راهپیمایی روز قدس امسال عظمت و اراده ملت در پایبندی به راه امام (ره) را نشان داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالروز ارتحال امام (ره) اشاره و تأکید کرد: فرمایشات ایشان درباره مسائل هسته‌ای به‌موقع بود و آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی باید با جدیت این دستورات را اجرا کند.

رئیس مجلس همچنین به کمیسیون امنیت ملی پارلمان مأموریت داد که دستورات رهبر معظم‌انقلاب درباره موضوع هسته‌ای را به صورت مستمر پیگیری کند و اقدامات لازم در جهت تحقق آن را انجام دهد.

به گزارش تسنیم، لاریجانی با اشاره به توهین‌هایی به علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در راهپیمایی روز قدس، گفت: برخی توهین‌هایی که به رئیس سازمان انرژی اتمی و برخی افراد دیگر شد، به هیچ‌وجه درست نبود. آقای دکتر صالحی فردی دانشمند و مخلص و آگاه به مسائل هسته‌ای است که باید قدر ایشان را دانست و اصولا توهین به هرکس در این‌گونه مجامع ملی، خلاف عقل و اخلاق است.

**نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دوره‌گردی در اروپا می‌پردازد

وی با بیان اینکه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دوره‌گردی در اروپا برای همراه کردن کشور‌های اروپایی با آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای اقدام می‌کند، اظهار داشت: به نظر می‌رسد با ضربه خوردن تروریست‌ها در عراق و سوریه، این رژیم ماجراجو به دنبال ایجاد بحران دیگری در منطقه است تا بر مشکلات داخلی و خارجی رژیم سرپوش بگذارد.

رئیس مجلس اضافه کرد: به‌طور قطع، ایران با تدبیر، خواست ملت را دنبال می‌کند، اما آنقدر روشن است که مسئولان جمهوری اسلامی منتظر وعده‌های بی‌زمان اروپا نمی‌مانند و زمان مذاکرات در حال اتمام است. از این رو اگر اروپا این توانمندی را در خود می‌بیند که توافق هسته‌ای را حفظ کند، باید تصمیم خود را صریح‌تر و سریع‌تر اعلام کند، در غیر این‌صورت جمهوری اسلامی ایران گام‌های بعدی، چه در زمینه هسته‌ای و چه مسائل دیگر را برمی‌دارد.

لاریجانی ادامه داد: لازم است دولت سریع‌تر تدبیر کند، طراحی مدل بودجه‌ای متناسب با شرایط پیش رو است، به نحوی که نیاز‌های اصلی کشور تأمین شود، گرچه در این زمینه شورای هماهنگی اقتصادی باید گام‌های سریع‌تری بردارد، اما لازم است کمیسیون برنامه و بودجه در نشست‌هایی با سازمان برنامه و بودجه، سیمای روشنی از نحوه فعالیت دولت در شرایط جدید حاصل و اگر نیاز به تغییراتی در قانون بودجه است، تدارک ببیند.

**سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا بسیار «ژاژ» و پریش است

وی تأکید کرد: سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا بسیار «ژاژ» و پریش در حوزه سیاست است. صدر و ذیل سخنان وی تناسبی با یکدیگر نداشت، زیرا از یک طرف، تصمیمات توهم‌آمیز اخیر آمریکا در منطقه را توصیف کرد که به نظر می‌رسد، ترامپ واقعیات صحنه سیاسی را با حالت دفعی، روانی، شعف‌انگیز تصنعی خلط کرده که چندان محل توجه ما نیست و مانعی ندارد که در این خوش خیالی بماند.

رئیس مجلس افزود: مسئله این است که در همین حال که از تحریم‌های سنگین علیه ایران حرف می‌زنند. مدعی ضرورت نوعی گفت‌وگوی جدید برای حل مسائل شده‌اند که آنقدر این سخنان ناشیانه بیان می‌شود که به نظر می‌رسد، ایشان قلمرو سیاست را با چانه‌زنی‌های میدان تره‌بار عوضی گرفته‌اند، وقتی وی توافق هسته‌ای را که بعد از چند سال مذاکره حاصل شده، بدون توجه به تعهدات اخلاقی و حرفه‌ای خود به راحتی زیر پا می‌گذارد، چه توقعی دارد که در مقابل این ژاژخواهی‌ها کسی به او توجه کند.

لاریجانی با بیان اینکه دنیای سیاست محل مراودات و محاسبات عقلانی است و نه رفتار بی‌نزاکت سیاسی، گفت: آمریکا مطمئن باشد ملت ایران در مقابل دشمنی‌های آمریکا و صهیونیست‌ها با اراده قوی‌تر، تحت رهبری‌های داهیانه حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای به راه خویش ادامه خواهد داد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: علی لاریجانی ، رئیس مجلس ، کمیسیون امنیت ملی