روزانه چند نفر به علت تصادفات رانندگی جان می‌دهند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب: 104959
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، گفت: در سال گذشته روزانه ۴۴ نفر به علت وقوع تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار در تابستان به ۵۳ نفر رسید.
سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی، اظهار داشت: در این کمیته اجرای ویژه طرح ترافیک عید سعید فطر و تابستان ۹۷ به منظور تسهیل در تردد هموطنان و همچنین پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی بررسی می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی به آمار تصادفات در تابستان ۹۶ پرداخت و گفت: براساس آمار پزشکی قانونی در تابستان ۹۶ حدود ۴ هزار و ۹۳۹ نفر در تصادفات جان باختند که بیش از ۷۳ درصد جانباختگان در جاده‌های برون شهری بودند.

وی گفت: ۶۶ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها پیوسته است؛ همچنین بیشتر تصادفات نیز سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم بوده است که ۷۸ درصد علت وقوع تصادفات را به خود اختصاص داده است.

سردار مهری اعلام کرد: در سال گذشته ماهانه ۱۳۵۰ نفر جان خود را از دست دادند که این آمار در تابستان به ۱۶۴۶ نفر رسید.

این مقام ارشد پلیس راهور کشور تصریح کرد: در سال گذشته روزانه بیش از ۴۴ نفر در اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در تابستان این آمار روزانه ۵۳ نفر بوده است؛ بیشترین جانباخته نیز در شهریور ماه و حدود ۱۷۴۶ نفر بوده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: تصادفات رانندگی ، برون شهری ، آمار مرگ و میر