پروژه‌های گردشگری جزیره قشم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 103675
 
در دنیای مدرن امروز صنعت گردشگری در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد که از جنبه‌های مختلف اعم از اقتصاد و درآمدزایی نقش زیادی را در پیشرفت ایفا می‌کند. صنعت توریسم در دهه‌های روبه‌پیشرفت گزارش شده است و سرمایه‌گذاری زیادی را متوجه خود کرده است.
به گزارش خبر ایرانی، ایران یکی از کشورهایی است که جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی را در دل خود گنجانده است و توجه مسئولین و افزایش سرمایه‌گذاری می‌توانیم به یک قطب گردشگری در جهان تبدیل شویم. جزیره‌ی قشم در جنوب ایران در چندسال گذشته در زمینه‌ی توریسم و جذب گردشگر خارجی پیشرفت‌های زیادی را کرده است و به منطقه آزاد تبدیل شده است. پروژه‌های گردشگری جزیره قشم نیازمند برنامه‌ریزی هدفمند و پویا می‌باشد و  بسیاری از این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری مشترک کشورهای اروپایی، ایرانی و ژاپنی در دست اقدام است. 

 
قشم دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی در صنعت توریسم است که سالانه هزاران گردشگر خارجی و داخلی با تور قشم از منطقه بازدید می‌کنند. همانطور که در بالا به آن اشاره شد پروژه‌های بزرگ گردشگری در قشم در دست اقدام است. از جمله پروژه‌هایی که ظرفیت توریست در این منطقه را افزایش می‌دهد، ساخت هتل‌های 4 و 5 ستاره می‌باشد تا گردشگران اقامت راحتی را داشته باشند. 
یکی دیگر از پروژه‌های  طرح گردشگری در قشم که با هزینه‌ی بخش خصوصی در حال اجرایی شدن است تفریح‌گاه ساحلی می‌باشد. این پروژه از نوع خدمات تفریحی و گردشگری مرتبط با ساحل و دریا اعم از سوئیت‌های اقامتی، هتل، ویلا، شهربازی، پلاژ، کلوپ ورزشی‌های دریایی، اسکله تفریحی و... در آن ایجاد می‌شود. 
سایت‌های جهانی ژئوپارک قشم نیز از مهم‌ترین ظرفیت‌های این جزیره در جذب طبیعت‌گرد از سرتاسر دنیا به‌شمار می‌آید و قابلیت‌های آن را دارد که سالانه حجم زیادی گردشگر وارد قشم می‌شود. جالب بدانید نام ژئو پارک قشم در کتاب‌های معتبر گردشگری دنیا آمده است که به نوعی تبلیغ گردشگری محسوب می‌شود. تمامی این پروژه‌ها منجر به افزایش تقاضا برای تور لحظه آخری قشم شده است و این جزیره امکانات خوبی را در اختیار گردشگران قرار خواهد داد. 
نکته اصلی در مورد سفر به قشم، جاذبه‌های طبیعی حیرت‌آوری هستند که گردشگران حرفه‌ای‌تر را مجاب می‌کنند تا سالی 1 بار تورهای قشم را تجربه کنند. بسیاری از این جاذبه‌های طبیعی که در ایران یگانه‌اند، به شهرت جهانی دست یافته‌اند و همین موضوع سبب حضور گردشگران خارجی زیادی در جزیره عجایب هفت‌گانه می‌شود. اما کار به همین‌جا ختم نمی‌شود. مراکز خرید بزرگ قشم، یکی دیگر از ارکان اصلی جذب گردشگر به این جزیره هستند و آزاد بودن جزیره قشم از عوارض گمرکی واردات، موجب ارزان‌بودن عجیب و غریب کالاها شده است. به همین دلیل است که ایرانیان زیادی تجربه خرید از قشم را داشته‌اند و گزینه اول برای خرید در جنوب کشور، این جزیره است. tourtoqeshm.com یکی از وب‌سایت‌های فعال در زمینه‌ی گردشگری قشم محسوب می‌شود که در آن شما می‌توانید آخرین اخبار گردشگری و همچنین قیمت‌های تور قشم مطلع شوید.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: پروژه‌های گردشگری ،جزیره قشم