ذوالنور: باید دست غربی‌ها در برجام زیر سنگ ایران باشد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 103300
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ما به تضمین عملی از اروپا معتقد هستیم.
حجت الاسلام ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص تضمین هایی که ایران باید از اروپایی ها برای باقی ماندن در برجام بگیرد اظهار داشت: این تضمین ها باید عملی باشد. تجربه برجام به ما می گوید علی رغم اینکه امریکایی ها به ما تضمین دادند که در برجام بمانند اما شاهد بودیم که این کشور از برجام خارج شد و ما نتوانستیم به دلیل نبود تضمین لازم در این خصوص شکایت کنیم.

وی افزود: در برجام نه تنها از امریکا برای باقی ماندن در این توافق نامه تعهد کتبی دریافت نکردیم بلکه این کشور روز به روز در حال افزایش تحریم ها و فشارها علیه جمهوری اسلامی است.

ذوالنور تصریح کرد: ما به تضمین عملی از اروپا معتقد هستیم، به طور مثال اروپایی ها باید در مذاکرات هسته ای  با کشورمان تضمین کنند که در صورت هر گونه فشار امریکا پیرامون اعمال تحریم های بانکی یا نفتی هر چه در ایران سرمایه گذاری کرده اند در اختیار ما قرار گیرد و هیچ یک از این سرمایه ها بازگشت نخواهد داشت.

ذوالنور با بیان اینکه سرمایه گذاری ها به صورت فاینانس انجام میشود،بیان داشتد: ایرانی ها باید در مذاکرات این شرط را بگذارند که در صورت اعمال هر گونه تحریم بانکی و نفتی از سوی اطراف غربی تمامی سرمایه های اروپایی ها در اختیار ایران قرار می گیرد در این صورت دست اروپایی ها زیر سنگ ما خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان خاطر نشان کرد: با این شرایط اروپایی ها باید ببینند که آیا می توانند تحریم نفتی و بانکی امریکا را بپذیرند یا از سرمایه شان در ایران دل بکنند که اگر قرار باشد پشت سر امریکایی ها حرکت کنند، با شروط و تضمین های عملی که از انها خواهیم گرفت، برگ برنده دست ما خواهد بود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: ذوالنور، دست غربی‌ها ،برجام