کدام دسته از دارو‌های کشور وارداتی است؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب: 102924
 
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس به برخی شایعات درباره واردات داروی چینی پاسخ داد.
محمدحسن قربانی نایب‌رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره برخی شایعات مبنی بر ورود دارو‌های چینی به کشور گفت: در کشور ما استاندارد‌هایی برای واردات دارو وجود دارد که مطابق با استاندارد‌های روز اروپا و حتی سختگیرانه‌تر از آن است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس به شدت پیگیر این موضوع است که خارج از این استاندار‌ها دارویی وارد کشور نشود، ادامه داد: ممکن است برخی از کشور‌های آسیایی همچون چین، ژاپن و پاکستان در این حوزه حضور داشته باشند، اما آن چیزی که مهم است، این است که دارو‌های وارداتی باید مورد تائید استاندارد باشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تصریح کرد: بنده مشخصاً ندیدم که دارویی از کشور چین وارد کشور شود و یا اینکه گزارشی در این زمینه به کمیسیون بهداشت واصل شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام اینکه امروز حدود ۸۵ درصد اقلام دارویی مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود و نیازی به واردات آن‌چنانی وجود ندارد، اظهار داشت: ۱۵ درصد نیاز وارداتی کشور در این حوزه از قبیل: داروی بیماری‌های صعب‌العلاج مانند برخی سرطان‌ها و بیماری‌های خاص است که از برخی کشور‌ها وارد می‌شود.

 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: داروی وارداتی ، داروی چینی ، واردات دارو