ماجرای عجیب قیچی‌کردن موی دختر دبستانی +عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: 102907
 
مدیر آموزش و پرورش استان خوزستان از برخورد با معاون پرورشی که مو‌های دختر دبستانی را با قیچی کوتاه کرد خبر داد و گفت: معاون پرورشی از ادامه فعالیت در مدرسه منع شده است.
 مدیر آموزش و پرورش استان خوزستان از برخورد با معاون پرورشی که مو‌های دختر دبستانی را با قیچی کوتاه کرد خبر داد و گفت: معاون پرورشی از ادامه فعالیت در مدرسه منع شده است.

روز ۱۶ اردیبهشت ماه امسال دختر کلاس ششم ابتدایی در مدرسه گلستان آبادان بود که ناگهان خانم معاون مدرسه با قیچی مو‌های نرگس را کوتاه می‌کند و دلیل این کار را مرد بودن ناظم مدرسه عنوان می‌کند و دختر مدرسه‌ای می‌گوید مو‌های تو باعث تحریک شدن ناظم مدرسه می‌شود.


دختر دانش آموز که سابقه بیماری آسم دارد پس از این اتفاق و بخاطر تحقیر شدن در برابر دیگر همکلاسی هایش دچار آسم شدید عصبی شده و به یکی از بیمارستان‌های آبادان بیمارستان منتقل می‌شود.


بدین ترتیب خانواده نرگس با اطلاع از این اقدام خانم معاون مدرسه از وی اعلام شکایت می‌کنند که دکتر عزیزالله شهبازی فرماندار ویژه و معاون استاندار خوزستان با اعلام این خبر دستور ویژه برای رسیدگی به پرونده را اعلام کرده است.


این موضوع به محض اطلاع از سوی آموزش و پرورش سریعا و با جدیت بررسی شد و مسئولین اداره آموزش پرورش آبادان به همراه مدیر مدرسه جهت دلجویی به منزل دانش آموز مراجعه کردند.

گفتنی است مدیر آموزش و پرورش ضمن محکوم کردن اینگونه برخورد‌های غلط انظباطی و ابراز تاسف از این برخورد‌های خلاف اصول تربیتی اعلام کرد که با معاون خاطی برابر مقررات اداری برخورد می‌شود و وی از ادامه فعالیت در آموزشگاه‌ها منع خواهد شد. روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش آبادان در بیانه‌ای اعلام کرد که پرونده معاون پرورشی خاطی نیز جهت بررسی به اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ارسال شده است. مسئولین اداره آموزش پرورش آبادان اظهار داشته اند که داخل کادر دبستان دخترانه گلستان آبادان هیچ مردی وجود ندارد. این درحالی است که خانواده نرگس دختری که موی سرش توسط معاون پرورشی قیچی شده است درشکایت خود اظهار کرده بودندکه به دلیل جلوگیری از تحریک ناظم مرد که درون مدرسه است معاون پرورشی دست به اینکار زده است.

تشکیل پرونده کیفری برای معلم آبادانی
همچنین دادستان آبادان در گفتگو با مهر، از تشکیل پرونده کیفری برای موضوع چیدن موی سر دانش آموز دختر توسط یکی از معلم‌های این شهرستان خبر داد. ناصر غلامی افزود: در این باره بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان، دستور بررسی صحت و یا سقم موضوع، شنیدن اظهارات دانش آموز یاد شده، انگیزه بروز واقعه احتمالی مذکور و سایر جوانب مربوطه را صادر کرد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : رکنا
کلمات کليدی: دختر دبستانی ، قیچی کردن مو ، معاون پرورشی ، عکس ، تنبیه دانش آموز