مأموریت جدید لاریجانی به کمیسیون امنیت ملی مجلس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب: 102805
 
رئیس مجلس به کمیسیون امنیت ملی مأموریت داده تا سناریو‌های مختلف درباره ادامه و یا عدم ادامه برجام را بررسی کند.
سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست ویژه این کمیسیون برای بررسی روند ادامه برجام، خبر داد و گفت: براساس دعوتی که از آقایان ظریف وزیر امور خارجه از صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی انجام داده‌ایم، قرار نشست ویژه‌ای در کمیسیون امنیت ملی مجلس در روز سه‌شنبه هفته آینده درباره بررسی سناریو‌های مختلف برای ادامه و یا عدم ادامه برجام برگزار شود.

وی افزود: با توجه به اینکه رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده که قصد ماندن در برجام را ندارد و رسما از آن خارج شده، آقای لاریجانی رئیس مجلس نیز به کمیسیون امنیت ملی مأموریت داده تا سناریو‌های مختلف و استراتژی‌های لازم درباره برجام و سرنوشت آن را بررسی کند که دعوت از وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی در اولین گام و به همین منظور انجام می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: در هر صورت آمریکا از برجام خارج شده و ما نیز باید برنامه‌هایی که از قبل برای ادامه ویا عدم ادامه آن پیش‌بینی کرده بودیم را مورد بررسی قرار دهیم.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکایی‌ها باید بدانند که خروج‌شان از برجام هزینه‌بر است و برنامه‌های آتی جمهوری اسلامی ایران را خواهند دید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با تحریم‌ها و تهدیدات آمریکا، اتکا به توان داخلی و پیاده‌سازی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است. گزارش نهایی کمیسیون امنیت ملی درباره برجام تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان می‌شود.


 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: کمیسیون امنیت ملی ، مجلس ، لاریجانی ، برجام