سرعت تلگرام در ایران کُند شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 101855
 
رئیس مرکز ملی فضای مجازی واصل طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد: مجوز قانونی صادره‌ی آن مرکز در سال ۱۳۹۵ در خصوص استقرار سرور‌های شبکه توزیع محتوای پیام رسان تلگرام (CDN) در ایران لغو و باطل اعلام شده است.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی واصل طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد: مجوز قانونی صادره‌ی آن مرکز در سال ۱۳۹۵ در خصوص استقرار سرور‌های شبکه توزیع محتوای پیام رسان تلگرام (CDN) در ایران لغو و باطل اعلام  شده است.

"شرکت ارتباطات زیرساخت" اعلام کرد: در راستای شفافیت ساختارمند که آن را راهبردی اساسی در مجموعه‌ی "وزارت ارتباطات" می‌داند، به اطلاع عموم می‌رساند:

عصر روز گذشته ابلاغیه‌ای توسط رئیس محترم مرکز ملی فضای مجازی واصل شد که بر اساس آن، مجوز قانونی صادره‌ی آن مرکز در سال ۱۳۹۵ در خصوص استقرار سرور‌های شبکه توزیع محتوای پیام رسان تلگرام (CDN) در ایران لغو و باطل اعلام شده است.

بر اساس روال‌های قانونی، "شرکت ارتباطات زیرساخت" موظف است نسبت به خروج این سرور‌ها از مدار اقدام نماید و از این پس، ترافیک این پیام رسان تنها از طریق "ارتباطات بین الملل کشور" قابل راهیابی خواهد بود.

لازم به ذکر است، اجرای این ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی، ممکن است کاهش کیفیت استفاده از این پیامرسان را در پی داشته باشد.

تصاویر و فیلم‌ها در تلگرام دانلود نمی‌شود

پس از دستور فیروز آبادی، دبیر شورای عالی مجازی، از امروز صبح تصاویر در تلگرام غیر قابل مشاهده شده است یا بسیار کند باز می‌شود
Share/Save/Bookmark
مرجع : انتخاب
کلمات کليدی: فیروز آبادی ، دبیر شورای عالی مجازی ، سرعت تلگرام ، تصاویر