سفید کردن دندان‌ها با روش‌هایی بسیار ساده
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 101455
 
اگر دلیل تیرگی دندان‌های شما پلاک‌ها هستند، سیب میتواند دندان را تمیز کرده و مواد لکه زا را از بین ببرد. سیب میتواند باکتری‌های به دام افتاده روی دندان یا بین آن‌ها را از بین ببرد و در همان حال لکه‌های سطح دندان را بسابد و راهی برای سفید کردن دندان باشد.
هیج چیز بدتر از دندان‌های سیاه، تیره و لک دار نیست که روشن و سفید به نظر نیایند.دندان‌های لک دار نه تنها بد نما هستند، بلکه میتوانند اعتماد به نفس شما را هم تحت تاثیر قرار دهند. دلیل این تیرگی هرچه باشد غذا، قهوه، چای، و سیگار از شایعترین دلایل هستند. راهی را برای سفید کردن دندان رنگ و رو رفته خود انتخاب کنید و در صورتی که از نتایج راضی بودید، با مراقبت‌های خانگی، از دندان‌های خود مواظبت کنید.

اگر دلیل تیرگی دندان‌های شما پلاک‌ها هستند، سیب میتواند دندان را تمیز کرده و مواد لکه زا را از بین ببرد. سیب میتواند باکتری‌های به دام افتاده روی دندان یا بین آن‌ها را از بین ببرد و در همان حال لکه‌های سطح دندان را بسابد و راهی برای سفید کردن دندان باشد. پوست زبر و سرشار از فیبر سیب برای تمیز کردن دندان‌ها بسیار ایده آل است و اسید مالیک – ماده مورد استفاده در سفید کننده‌های دهان به حل لکه‌ها کمک می‌کند. اگرچه لکه بر‌های طبیعی میتوانند به شما کمک کنند، لیکن همچنان نیاز به تمیز کردن‌های منظم و تمیز نگه داشتن دندان‌ها دارید. به گفته دندانپزشکان، بهترین راه برای رفع لکه‌ها و سفید کردن دندان، مسواک زدن فوری است”.

اگر دلیل تیرگی دندان، سیگار است، از یک ژل سفید کننده برای برداشتن لکه‌های ناشی از نیکوتین استفاده کنید.

لکه‌های زرد و قهوه‌ای تنباکو لایه خارجی دندان را تحت تاثیر قرار می‌دهند، اما در لایه زیرین عاج دندان نفوذ نمی‌کنند. بنابراین، بهترین کار اینست که از یک ژل ملایم پیروکسید استفاده کنید.

اگر علت تیرگی دندان، رنگ رفتگی‌های مرتبط با سن است، ابزار‌های سفید کننده خانگی می‌توانند لبخند جوانی را به لب‌های شما بازگردانند.

با بالا رفتن سن، مینای دندان شروع به فرسایش می‌کند و دندان‌ها نیمه شفاف شده و بافت زرد منفذ دار زیر مینا نمایان می‌شود. با استفاده از ابزار‌های سفید کننده خانگی، که در داروخانه‌ها یافت می‌شوند، رنگ رفتگی‌ها جای خود را به لبخند زیبای جوانی می‌دهند. مداد سفید کننده سرشار از عناصری مانند کاربامید پروکسید است که در مدتی کمتر از یک هفته سفیدی چشمیگری را به دندان‌ها می‌بخشد.

اگر علت تیرگی دندان دارو است، برای سفید کردن دندان، سفید کنندگی تخصصی و روکش کردن می‌تواند نتایجی خیره کننده به دنبال داشته باشد.

استفاده بیش از حد از فلوراید و دارو که حاوی تتراسایکلین است، می‌تواند باعث ایجاد باند‌های تیره در مینای دندان شود که سفید کردن آن‌ها را مشکل می‌نماید. سفید کردن دندان در مطب پزشک و یا روکش کردن می‌تواند سفیدی و روشنی دندان‌ها را تا میزان قابل ملاحظه‌ای به آن‌ها برگرداند. درمان‌های سفید کننده تخصصی از اشعه برای فعال کردن یک ژل مخصوص که در مینای دندان نفوذ می‌کند، استفاده می‌کنند و یا اینکه روکشی از یک لایه پرسلن نازک روی دندان‌های طبیعی قرار داده می‌شود تا لکه‌ها را بپوشاند. بهترین راه برای سفید کردن دندان ها، سفید کردن در مطب پزشک است.

مقدار کمی از سفید کننده غلیظ روی دندان قرار داده می‌شود و سپس با استفاده از پرتو UV فعال می‌گردد. اینکار می‌تواند در چند جلسه، و یا تقریبا نصف زمانی که درمان‌های لیزری جدید نیاز دارند، انجام شود. اما در بعضی موارد، لازمست از روکش، لایه‌های پروسلن نازک که به دندان می‌چسبند، برای سفید کردن دندان‌ها استفاده شود. زمانی که دندان‌های شما تخریب یا بد شکل شده اند و یا با هم فاصله دارند؛ و یا اینکه به اندازه دلخواه شما سفید نمی‌شوند، استفاده از روکش، گزینه روی میز است. همانند انتخاب سایه، می‌توانید هر سطح از سفیدی را برای روکش‌ها انتخاب کنید. خوبی روکش‌ها در اینست که در برابر لکه بسیار مقاوم هستند.

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: دندان ، سفید کردن دندان ، رنگ دندان