موضع بغداد درباره اعزام نیرو‌های عربی به سوریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب: 101426
 
«فالح الفیاض» با ابراز تردید نسبت به جدی بودن پیشنهاد اعزام نیرو‌های عربی به سوریه، گفت که گمان نمی‌کند این کشور‌ها توان ارسال نیرو به صحنه ملتهب سوریه را داشته باشند.
مشاور امنیت ملی عراق و رئیس جنبش «عطا» در این کشور با ابراز تردید نسبت به جدی بودن پیشنهاد اعزام نیرو‌های عربی به سوریه به عنوان جایگزین نیرو‌های آمریکایی، گفت که گمان نمی‌کند این کشور‌ها توان ارسال نیرو به صحنه ملتهب سوریه را داشته باشند.

«فالح الفیاض» در گفتگو با شبکه خبری المیادین افزود: رفتن به سوریه برای جنگ، گردش و تفریح نیست و برخی از کشور‌ها پول‌های هنگفتی را در درگیری‌های سوریه خرج کرده اند.

وی در عین حال تاکید کرد که موضع رسمی بغداد مخالفت با اعزام نیرو‌های عربی به سوریه خواهد بود.

این مقام عراقی با اشاره به ارتباط علنی و نه پنهانی بغداد با دولت سوریه و مرتبط بودن اوضاع عراق و سوریه، هماهنگی با دمشق را یک وظیفه در جهت مبارزه با تروریسم برشمرد.

رئیس جنبش «عطا» در خصوص انتخابات آتی عراق نیز گفت که هیچ فهرستی به تنهایی نمی‌تواند دولت آینده عراق را تشکیل دهد و دوره‌ای که دیگران نخست وزیر عراق را انتخاب می‌کردند گذشته است.

الفیاض در عین حال گفت که جنبش عطا از نخست وزیری حیدر العبادی در دولت آینده حمایت می‌کند.

وی افزود: تجربه الحشد الشعبی عراق همان گونه که در زمینه نظامی موفقیت آمیز بود در رویارویی با چالش‌های سیاسی نیز موفقیت آمیز است.

مشاور امنیت ملی عراق همچنین بر مخالفت با ایجاد پایگاه‌های نظامی خارجی و حضور نیرو‌های آمریکایی در عراق تاکید کرد و گفت که مساله مستشاران باید محدود و مطابق با نیاز بغداد باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: فالح الفیاض ، نیروهای عربی ، سوریه ، عراق