واکنش قاسمی به بیانیه ضدایرانی اتحادیه عرب
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب: 101289
 
سخنگوی وزارت خارجه گفت: اتحادیه عرب با بیانیه‌های ضدایرانی، مسیر همکاری با کشورمان را ناهموار می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه گفت: اتحادیه عرب با بیانیه‌های ضدایرانی، مسیر همکاری با کشورمان را ناهموار می‌کند.
 
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه؛ با اشاره به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب و تاثیر آن بر نحوه همکاری کشور‌های حاشیه خلیج فارس با کشورمان اظهار کرد: سعی ما این است که روابطمان با کشور‌های همسایه و پیرامونی تا جایی که امکان دارد در یک فضای مسالمت آمیز باشد و بتوانیم در یک محیط صلح آمیز زندگی کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: اگرچه ما در این مسیر صلح آمیز حرکت می‌کنیم و تمایل داریم این روند را در رابطه با همسایگان خود ادامه دهیم، اما طرف مقابل این‌گونه عمل نمی‌کند.

وی بیان کرد: رفتار اتحادیه عرب و بیانیه ضد ایرانی آن گویای چنین تمایلی نیست و معمولا کشور‌هایی که نفوذ بیشتر و دشمنی گسترده‌ای با جمهوری اسلامی ایران دارند این نوع بیانیه‌ها را صادر می‌کنند و رفتار سایر اعضا را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

قاسمی با بیان اینکه هرگونه موضع‌گیری و بیانیه علیه کشورمان را محکوم می‌کنیم و آن را فاقد اعتبار می‌دانیم، تصریح کرد: کشور‌های عضو اتحادیه عرب با چنین روندی مسیر همکاری را ناهموار می‌کنند و مانع از تعامل مطلوب می‌شوند.

وی افزود: ادامه رویکرد‌های ضد ایرانی توسط اتحادیه عرب کاری اشتباه و پیمودن کج راهه‌ای بیش نیست و سودی برای سران کشور‌های عربی نخواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان خاطرنشان کرد: زمان، مهمترین مولفه برای سران اتحادیه عرب است تا دوست را از دشمن تشخیص دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: بهرام قاسمی ، بیانیه ضدایرانی اتحادیه عرب ، سخنگوی وزارت خارجه