ترامپ بار دیگر به رئیس سابق اف بی آی حمله کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 101225
 
دونالد ترامپ بار دیگر جیمز کومی رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) را آماج توهین‌های خود قرار داد.
به گزارش رویترز، دونالد ترامپ روز یکشنبه بار دیگر جیمز کومی رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) را آماج توهین‌های خود قرار داد­ و این درحالی است که کتاب کومی درباره رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه وارد بازار خواهد شد.

دونالد ترامپ در یکی از پنج پیام خود در توییتر که به طور مستقیم رئیس سابق اف بی آی را خطاب قرار می‌دهد، چنین گفته است: «جیمز کومی فراری، مردی است که کارهایش همیشه بی نتیجه و مخرب است (آدم با هوشی نیست)، بدترین رئیس اف بی آی در تاریخ است».

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه نیز حمله شدیدی به جیمز کومی داشت. او در واکنش به انتشار بخش‌هایی از کتاب کومی، وی را آشغال و دروغگو خواند. رئیس سابق اف بی آی در کتابی با عنوان "وفاداری بیشتر"؛ دونالد ترامپ را با ریئس شبکه‌های مافیایی مقایسه کرد.

حملات جدید ترامپ در حالی روی می‌دهد که شبکه‌ای بی سی نیوز قرار است ساعت ۲۲ روز یکشنبه به وقت محلی مصاحبه‌ای با جیمز کومی با موضوع کتاب جدید او پخش کند.

ترامپ زمانی جیمز کومی را برکنار کرد که اف بی آی در حال تحقیق درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ارتباط احتمالی مسکو با تیم انتخاباتی ترامپ به عنوان نامزد جمهوری خواهان بود.

نسخه‌هایی از کتاب آقای کومی در اختیار مطبوعات آمریکا و چند روزنامه بین المللی قرار گرفته است. در جایی از این کتاب، جیمز کومی گفته است ترامپ در یک جلسه خصوصی به او فشار آورده تا وفادار باشد.

ترامپ در یکی از توییت هاش چنین گفته است: «من هرگز از کومی نخواسته ام که وفادار باشد. او را به خوبی نمی‌شناختم. این حرف او نیز دروغ است. او به نفع خود یک چیز‌هایی می‌نویسد که به درد سطل زباله می‌خورد.»

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با شبکه ان بی سی، از جیمز کومی حمایت کرد.

وی گفت: «تا جایی که او می‌داند، کومی فرد سالم و امینی است. البته رایان تصریح می‌کند جیمز کومی را خوب نمی‌شناسد.»

پل رایان در پاسخ به مجری شبکه‌ای بی سی که از او می‌پرسد نظرش درباره استفاده از واژه آشغال از سوی ترامپ در توصیف کومی، چیست؟ می‌گوید: «من از چنین کلماتی استفاده نمی‌کنم.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: ترامپ ، آمریکا ، اف بی آی ، پلیس