قطع ناگهانی تلفن 500 روستای محروم و دورافتاده کشور/ همه راهها به «فن آوا» ختم می شود +جزییات
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب: 101216
 
به گفته این مقام آگاه، بیشتر روستاهایی که طی روزهای گذشته دچار چنین مشکلی شده اند، در استان‌ های محروم و مناطقی هستند که امکان کشیدن خطوط تلفن ثابت وجود ندارد و شامل استان‌ هایی چون سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمانشاه می شود و دسترسی به این تلفن، به دلایل مختلف برای آنها حیاتی و ضروری است.
به گزارش خبرایرانی، یکی از دستاوردهای مهم کشور در دهه های پس از انقلاب، تلاش موفق برای استفاده آحاد جامعه –حتی مناطق دور افتاده و محروم- از خدمات مختلف همچون سرویس های مخابراتی است که اگرچه که صرفه اقتصادی برای دولت و شرکت های مخابراتی ندارد، اما به دلیل مختلف همچنان در دستور کار قرار داشته و انجام می شود.

البته طی سالهای اخیر، ارائه این خدمات که اصطلاحا USO نامیده می شود با نظارت و بررسی های دقیق تر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شکل بهتر و روان تری به خود گرفته است و از مشارکت بخش غیردولتی، با هدف ایجاد رقابت و تسهیل دسترسی روستاییان به این خدمات استفاده می شود.

اما بررسی ها نشان می دهد چند روزی است بخش قابل توجهی از روستاییانی که توانسته بودند از خدمات مناسب USO استفاده کنند، فعلا قادر به انجام این کار و برقراری ارتباط نیستند و یکی از اصلی ترین شرکت هایی که خدمات تلفن ثابت را به روستاهای محروم و دور افتاده عرضه می کرد، فعلا امکان تداوم ارائه خدمت را ندارد.

یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات با تایید این موضوع، به صبحانه اعلام کرد که شرکت کوه نور به عنوان یکی از پیمانکاران معتبر و خوشنام در حوزه ارائه خدمات تلفن روستایی، با مشکلاتی در زمینه تامین خدمات ماهواره ای خود مواجه شده که بررسی های اولیه نشان می دهد این مشکل ناشی از خدمات دریافتی از شرکت فن آوا است و قرار شده به زودی، مرتفع شود.

جستجوهای اینترنتی نیز حکایت از آن دارد که شرکت فن آوا متشکل از زیرمجموعه های مختلفی است که یکی از مهمترین آنها، شرکت فن آوا ماهواره است که از سال 1382 با هدف برقراری و ايجاد سهولت در ارتباطات ماهواره‌ ای و ارائه خدمات وابسته، شروع به فعاليت کرده و علاوه بر ارائه خدمات بانکداری بر بستر مخابرات ماهواره ای، تامین کننده بخش مهمی از زیرساخت مخابرات روستایی (USO) است.

به گفته این مقام آگاه، بیشتر روستاهایی که طی روزهای گذشته دچار چنین مشکلی شده اند، در استان‌ های محروم و مناطقی هستند که امکان کشیدن خطوط تلفن ثابت وجود ندارد و شامل استان‌ هایی چون سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمانشاه، می شود و دسترسی به این تلفن، به دلایل مختلف برای آنها حیاتی و ضروری است.

وی در پاسخ به این سوال که تعداد روستاهایی که هم اکنون درگیر این مشکل هستند، به چه میزان بوده، اظهار داشت که برآورد اولیه حاکی از آن است که این رقم، بالغ بر 500 روستا تخمین زده می شود اما تعداد دقیق روستاهای دارای مشکل، به زودی مشخص خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : صبحانه
کلمات کليدی: قطع ناگهانی تلفن ، روستای محرومچ