افشاگری لاوروف از پشت‌پرده جنایت غرب علیه سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴
کد مطلب: 101149
 
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با محکوم کردن حمله موشکی آمریکا و متحدینش به مواضع دمشق، گفت: غرب برای توجیه حملات خود فقط به گزارش رسانه‌ها اکتفا کرد.
وزیر خارجه روسیه تاکید کرد غرب از ارائه شواهدی موثق درباره حمله شیمیایی دوما طفره می‎رود و هدف از حمله به مواضع سوریه هم کمک به تروریست‎ها برای تجدید نفس بود.

 
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با محکوم کردن حمله موشکی آمریکا و متحدینش به مواضع دمشق، گفت: غرب برای توجیه حملات خود فقط به گزارش رسانه‌ها اکتفا کرد.

 
وی افزود: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در تماس با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود، از وی خواست تا شواهد مورد ادعا درخصوص اینکه دمشق در حمله شیمیایی دوما نقش داشته ارائه دهد، حال آنکه این درخواست رد شد.

 
لاوروف ادامه داد: آنچه که غرب انجام داد عملی تهاجمی و ناقض قوانین سازمان ملل بود.

 
وی تاکید کرد: هدف اصلی از تهاجم به سوریه این بود که تروریست‌ها فرصتی برای نفس تازه کردن بدهند تا تجدید قوا کرده و بیش از پیش خون بریزند چراکه به هرحال این حملات زمانی انجام شد که نیرو‌های سوری به موفقیت‌های چشم‌گیری در برابر تروریست‌های داعش و النصره دست یافته بودند.

 
وی ادامه داد: غرب عمداً در آستانه آغاز تحقیق پیرامون حمله شیمیایی دوما، دست به حملات موشکی زد تا در روند تحقیق کارشکنی کند.

 
لاوروف تاکید کرد: صحنه‌های مربوط به حمله شیمیایی در سوریه نمایشی است و معارضین سوری مسئول انجام این حمله هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: لاوروف ، روسیه ، غرب ، حمله شیمیایی ، سوریه