سندرز: ترامپ حق دخالت نظامی در سوریه ندارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: 100965
 
سناتور «برنی سندرز» تاکید کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «اختیارات قانونی» برای افزایش دخالت نظامی این کشور در سوریه ندارد.
سناتور «برنی سندرز» تاکید کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «اختیارات قانونی» برای افزایش دخالت نظامی این کشور در سوریه ندارد.

سندز در بیانیه‎ای اعلام کرد که ترامپ اختیار قانونی برای گسترش جنگ در سوریه ندارد. اگر کنگره است که تعیین می‌کند کشور ما به جنگ برود یا نه. کنگره نباید این مسئولیت را از خود سلب کند.

این سناتور مستقل اهل ایالت ورمونت افزود: اگر رئیس جمهوری معتقد است که گسترش جنگ در سوریه ثبات را به منطقه می‌آورد و از منافع آمریکا حمایت می‌کند، او باید با ایده هایش به کنگره بیاید.

«مایک لی» سناتور جمهوریخواه از ایالت یوتا هم روز دوشنبه گفته بود که اگر قرار است از نیروی نظامی استفاده شود، «رئیس جمهوری آمریکا قبل از استفاده از نیروی نظامی باید به کنگره بیاید و درخواست مجوز کند».

اظهارات سندرز و مایک لی درحالی است که گفته می‌شود ترامپ درحال بررسی پاسخ نظامی به گزارش‌های مربوط به استفاده از سلاح شیمیایی در منطقه «دوما» سوریه است.

آمریکا مدعی است که این اقدام توسط دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه انجام شده است، اما دمشق همواره اتهام‌های غرب و تروریست‌ها در این باره را رد کرده است.

آمریکا سال گذشته در پاسخ به ادعایی مشابه، ۵۹ موشک به سوریه پرتاب کرد.

روزنامه نیویورک تایمز روز سه شنبه نوشت که ترامپ و مشاورانش درحال بررسی اقدامی تهاجمی‌تر از حمله سال گذشته هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم
کلمات کليدی: برنی سندرز ، دونالد ترامپ ، جنگ سوریه