تاکید سازمان حج بر استفاده زائران از کالای ایرانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۸
کد مطلب: 100741
 
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برخی اقلام مصرفی زایران حج تمتع ۹۷ همانند جامه دان‌های متحد الشکل گفت: این اقلام باید از تولید با کیفیت داخلی تهیه شود.
 رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برخی اقلام مصرفی زایران حج تمتع ۹۷ همانند جامه دان‌های متحد الشکل گفت: این اقلام باید از تولید با کیفیت داخلی تهیه شود.
 
نخستین جلسه مدیران سازمان حج و زیارت در سال ۹۷، با حضور رییس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران برگزار شد.

حمید محمدی در این جلسه به بررسی برنامه‌های انجام شده در حوزه معاینات پزشکی متقاضیان سفر حج تمتع، اسکان زایران، تغذیه و تدارکات، آموزش زایران و ... پرداخت.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی در حوزه پزشکی و ضرورت آگاهی رسانی به زایران در این زمینه باید با جدیت و سرعت انجام گیرد؛ دستور العمل لازم به مدیران کاروان ها، برای تسریع تکمیل معاینات باید هر چه سریعتر صورت پذیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در رابطه با آموزش زایران حج تمتع ۹۷ توضیح داد: موضوع آموزش حجاج و زمانبندی لازم برای این مهم باید به صورت شفاف و هماهنگ انجام گیرد.

محمدی با اشاره به موضوع جامه دان‌های متحد الشکل و یک اندازه برای زایران گفت: جامه دان‌ها باید به صورت برنامه ریزی شده و بر اساس تولید با کیفیت داخلی انتخاب شود.

وی به موضوع «جلیقه همشکل» زایران ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: طرح و نماد روی جلیقه‌ها بسیار حایز اهمیت خواهد بود و باید منعکس کننده نظم و انضباط حجاج باشد.

محمدی بر لزوم تسریع و منظم وظایف معاونت‌ها در زمان باقیمانده تا ایام حج تاکید کرد و گفت: تمامی مباحث اعم از اسکان، تغذیه، پزشکی، مشاعر، عرفات و. در زمان کوتاه باقیمانده تا شروع اعزام‌ها از ۲۵ تیرماه باید نهایی شود.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات حج ۹۷ نیز به خوبی انجام گرفته و بر اساس توافق صورت گرفته، بحث عزت و امنیت حجاج مورد تاکید است.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه به بررسی موضوع عتبات و اعزام زایران در این حوزه پرداخت و تاکید کرد: برای برون رفت از فضای نابسامان فعلی که به تضییع حقوق زائرین و دفاتر خدمات زیارتی منجر شده است باید اعزام‌های استانی عتبات عالیات در چارچوب ضوابط اجرایی سازمان، با جدیت دنبال شود.

محمدی تصریح کرد: متاسفانه کاروان‌های غیر مجاز نیز در ایام پر تردد زایران به فعالیت پرداخته اند که باید اطلاع رسانی لازم برای مردم و متقاضیان انجام گیرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: حمید محمدی ، سازمان حج ، کالای ایرانی ، زائران حج تمتع