جزییات اکران فیلم خارجی در ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 100644
 
مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری آخرین جزییات از اجرای طرح اکران آثار خارجی در سینما‌های ایران را که فعلا در انحصار دولت است، تشریح کرد.
مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری آخرین جزییات از اجرای طرح اکران آثار خارجی در سینما‌های ایران را که فعلا در انحصار دولت است، تشریح کرد.

مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره خرید و اکران فیلم‌های خارجی توسط موسسه رسانه‌های تصویری که در آیین نامه جدید اکران برعهده این موسسه گذاشته شده است، گفت: به منظور نظارت دقیق بر اکران فیلم‌های خارجی و جذب مخاطب بیشتر برای سالن‌های سینما و درنهایت رونق بیشتر سینما‌های کشور در جذب سلیقه‌های گوناگون، در این مقطع سازمان سینمایی تصمیم گرفته است انتخاب و نمایش فیلم‌های خارجی را به موسسه رسانه‌های تصویری بسپارد.

این مدیر سینمایی توضیح داد: البته نباید فراموش کرد که اکران فیلم خارجی نباید به گونه‌ای باشد که به اکران فیلم‌های سینمایی ایرانی صدمه‌ای وارد کند و از طرفی دیگر هیچ سالن سینمایی نیز بدون فیلم نماند. نباید فراموش کرد که دسترسی مردم به فیلم خارجی بسیار بیشتر از گذشته است پس حتما سعی خواهد شد نسبت به اکران فیلم‌های جدید و به روز دنیا اقدام شود.

یزدانی با اشاره به اینکه این‌گونه نیست که بتوانیم بگوییم با اکران فیلم‌های خارجی در ایران اتفاق عجیبی رخ خواهد داد، بیان کرد: دیدن برخی از فیلم‌ها روی پرده سینما با کیفیت استاندارد صوتی و تصویری تجربه دیگری است که بسیاری از افراد دوست دارند آن را دنبال کنند.

وی تاکید کرد: فیلم‌های خارجی که در ایران اکران می‌شوند، حتما باید مجوز نمایش داشته باشند و تکلیف پرداخت حقوق مالک اثر روشن شده باشد.

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره امکان افزایش بلیت برای سینما‌هایی که فیلم خارجی اکران می‌کنند، بیان کرد: قرار نیست قیمت گذاری بلیت فیلم‌های خارجی با فیلم‌های ایرانی تفاوتی داشته باشد و یا بیشتر باشد، ضمن این که درآمد حاصل از اکران فیلم‌های خارجی همان‌گونه که از سوی سازمان سینمایی اعلام شده است صرف خدمات درمانی به سینماگران خواهد شد و تفاهمنامه فی‌مابین موسسه و خانه سینما برای صرف این درآمد برای ارایه خدمات درمانی به سینماگران امضا شده است.

وی با اشاره به امکان اکران فیلم‌های هالیودی توضیح داد: چنانچه مسایل حقوقی لاینحلی وجود نداشته باشد امکان اکران این فیلم‌ها بعد از اخذ پروانه نمایش فراهم خواهد شد.

این مدیر سینمایی بیان کرد: زمانی که کپی رایت یک فیلم خریداری می‌شود، می‌توان آن را براساس قوانین و مقررات جاری اکران کرد. همچنین تنوع فیلم‌های خارجی برای اکران شامل فیلم‌های کودک و نوجوان، هنری، جشنواره‌ای و تجاری است.

یزدانی در پایان گفت: برنامه‌ریزی اولیه برای اجرای این طرح صورت گرفته، البته تلاش ما این است حداقل هم‌زمان با اکران منطقه‌ای، فیلم‌ها در ایران اکران شوند و به احتمال زیاد اکران این فیلم‌ها از فروردین ماه صورت می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: اکران فیلم خارجی ، موسسه رسانه های تصویری ، اکران فیلم