آخرین وضعیت جاده های کشور/بارش برف و باران ادامه دارد +عکس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 96393
 
امروز شاهد بارش برف گاهی با وزش باد شدید در گیلان، مازندران، گلستان، غرب خراسان شمالی، البرز، تهران، جنوب مرکزی، قم، اصفهان، شمال چهارمحال و بختیاری، سمنان، غرب یزد، بخشهای مرکزی خراسان رضوی خواهیم بود.
به گزارش خبرایرانی، بارش  شدیدبرف و باران در استان ها و جاده های کشور، همه را از جمله مردم پایتخت غافلگیر کرده است. براساس اعلامیه سازمان هواشناسی در روزهای گذشته؛ امروز شاهد بارش برف گاهی با وزش باد شدید در گیلان، مازندران، گلستان، غرب خراسان شمالی، البرز، تهران، جنوب مرکزی، قم، اصفهان، شمال چهارمحال و بختیاری، سمنان، غرب یزد، بخشهای مرکزی خراسان رضوی  خواهیم بود و دریای خزر مواج و طوفانی خواهد بود و بارش برف همراه با وزش باد شدید به خصوص درجاده های کوهستانی شمال غرب، دامنه های البرز در شمال، شمال شرق و دامنه های زاگرس در غرب و در استانهای یاد شده موجب لغزندگی جاده و کاهش دید به سبب کولاک برف و مه خواهد شد.

از این رو برای حفظ ایمنی و اجتناب از خسارتهای احتمالی،ضمن بکارگیری تمهیدات لازم و رعایت ایمنی، همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی در مناطق ذکر شده توصیه شده است.

 

دستگاه‌های امدادی در ۲۴ ساعت گذشته عملکرد خوبی نداشتند/ محصولات کشاورزی از بین رفت
 

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران گفت: با توجه به اخطار‌های مکرر به سازمان‌های امدادی متاسفانه آن‌ها عملکرد خوبی در ۲۴ ساعت گذشته نداشتند.

در مورد وضعیت بارش باران و عملکرد دستگاه‌های امدادرسان، گفت: برخلاف صدور اخطاریه و اطلاع رسانی از روز چهارشنبه، بارش‌های شب گذشته بسیاری از دستگاه‌های اجرایی را غافلگیر کرد و متاسفانه منجر به بروز مشکلات زیادی برای هموطنان شد. این درحالی است که روز‌های قبل بار‌ها توصیه و اخطار به دستگاه‌ها ارائه شده بود.

شرایط ویژه ای پیش رو داریم
 

 سردار امیری ، جانشین رئیس پلیس راهور ناجا دربرنامه زنده تلویزیونی گفت: وضعیت در دو محور تهران - کرج  و تهران- قم عادی شده است و با توجه به کاهش دمای پیش رو شرایط ویژه ای پیش رو داریم و شهروندان در ترددهای خود جوانب احتیاط را رعایت کنند.

آمادگی مترو برای تمدید ساعات خدمت رسانی در پایتخت
 

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران آمادگی دارد تا در صورت نیاز زمان خدمات رسانی در تمام خطوط خود را تا ساعات پایانی شب تمدید کند.

دید پروازی الان به 400 متر رسیده است
 

قائم مقام شرکت فرودگاه های کشور گفت: از شب گذشته تا کنون سطوح پروازی فرودگاه های پاک سازی شد اما متاسفانه دید مناسب الان متغیر بوده و به 400 متر رسیده و تا بعد از ظهر دید بهتری نداریم .

مشکلی در شبکه گاز نداریم/مردم بهینه گاز مصرف کنند
 

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: مشکلی در شبکه گاز نداریم و در خواست می کنیم مردم بهینه گاز مصرف کنند

عمدتا در شمال و شمال غرب تهران قطعی برق داریم
 

معاون توزیع شرکت توانیر گفت: عمدتا در شمال و شمال غرب تهران قطعی برق داریم که به 20 هزار مشترک می رسند.200 اکیپ عملیاتی در حال کار هستند و تا یکی دو ساعت آینده خاموشی ها برطرف می شود.

احتمال یخ زدگی کنتور‌ها و لوله‌های آب در ساعات آینده

رئیس مرکز مدیریت بحران، ریسک و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در ساعات آینده احتمال یخ‌زدگی لوله‌ها و کنتور‌های آب زیاد است و ضروری است شهروندان اقدامات لازم برای حفاظت از کنتور‌های آب را به انجام رسانند.

تاکید دادستان چالوس بر خدمت رسانی فوری به مسافران / آمادگی دستگاه قضایی برای رفع مشکلات مردم/ رسیدگی خارج از نوبت و فوری به پرونده سوانح رانندگی
 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چالوس گفت: به منظور خدمات رسانی بهینه و سریع به مسافران و شهروندان بویژه اشخاصی که در جاده کندوان به هر علتی نیاز به خدمات رسانی فوری داشته باشند دستورات اکید صادر شده است.

سخنگوی سازمان راهداری: هموطنان به هیچ عنوان در ساعات پایانی روز در محور ها و جاده ها تردد نکنند
 

خالدی، سخنگوی سازمان راهداری گفت: هموطنان به هیچ عنوان در ساعات پایانی روز در محور ها و جاده ها تردد نکنند و در ساعات اولیه روز و در روشنایی برنامه ریزی سفر داشته باشند.

متاسفانه عده ای در دو محور تهران- ساوه و تهران - قم گرفتار هستند
 

سرهنگ رحمانی گفت: متاسفانه عده ای در دو محور تهران- ساوه و تهران - قم گرفتار هستند  به علت بروز کولاک امداد رسانی به کندی انجام می شود .در محور کرج به تهران تردد فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

اخطاریه سازمان هواشناسی: از سفر غیر ضروری خودداری کنید
 

با توجه به کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی امشب و صبح روز دوشنبه یخ زدگی در معابر عمومی و جاده های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده های کوهستانی پیش بینی می شود. از اینرو به شهروندان گرامی توصیه می شود از سفر غیر ضروری خودداری کرده و در صورت لزوم از تجهیزات زمستانی و بخصوص زنجیر چرخ استفاده نمایند.

به دلیل کاهش شدید دما در غالب نقاط کشور و ماندگاری آن تا صبح چهارشنبه مدیریت در بهینه سوخت و انرژی بویژه مصرف گاز جهت اجتناب از افت فشار در شبکه گازرسانی توصبه می شود.

با توجه به افت دما به زیر صفر و عدم ذوب برف، بار برفی سنگین روی درختان موجب شکستن شاخه های آنها می شود. توصیه میشود در اسرع وقت شهرداریها و هموطنان عزیر با تکان دادن درختها انباشته از برف نسبت به سبک کردن بار روی آنها اقدام نمایند.

بارش برف در تهران و بسیاری از استان ها موجب شکستگی صدها درخت شده است
 

بارش برف در تهران و بسیاری از استان ها موجب شکستگی صدها درخت شده است.

 

برف همه را غافلگیر کرد/آخرین وضعیت جاده های کشور/بارش برف و باران ادامه دارد/ رهاسازی خودروهای گرفتار در بزرگراه تهران-قم تا ساعاتی دیگر

برف همه را غافلگیر کرد/آخرین وضعیت جاده های کشور/بارش برف و باران ادامه دارد/ رهاسازی خودروهای گرفتار در بزرگراه تهران-قم تا ساعاتی دیگر

تاکید دادستانی بر بهبود خدمات‌رسانی در راه‌ها و معابر استان البرز/ حضور دادستان کرج در سطح شهر و نظارت بر نحوه خدمت رسانی
 

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان البرز گفت: با توجه به حجم بارش برف در استان البرز دستگاه‌های متولی مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستند، اما امکانات خدمات رسانی به همه شهر وجود ندارد.

هموطنان تاحد امکان از آزادراه تهران ـ کرج و تهران ـ قم تردد نکنند
 

مدیرکل دفتر بحران و تجهیز ماشین‌آلات راهداری کشور با بیان اینکه عملیات بازگشایی محورهای تهران ــ قم و بالعکس و همچنین تهران ــ کرج و بالعکس تمام شده است،گفت: هموطنان تا حد امکان از آزادراه تهران ـ کرج و تهران ـ قم تردد نکنند.

تا ساعتی دیگر خودروی افراد گرفتار در بزرگراه تهران- قم رها سازی می شود
 

سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در مسیر قفل شده بزرگراه تهران - قم  از  سمت مخالف، بزرگراه  گاردریل ها بریده شده تا بتوانند مسیر را بازگشایی و به افراد گرفتار در برف کمک کنند.تا ساعتی دیگر خودروی افراد گرفتار در بزرگراه تهران- قم رها سازی می شود.

جاده هراز بازگشایی شد
 

خالدی، سخنگوی راهداری گفت: بارش برف زیاد بود و به علت نداشتن زنجیر چرخ خودروها نتوانستیم عملیات اجرایی در حین بارش برف را انجام دهیم .جاده هراز بازگشایی شده و زیر بار ترافیکی رفته است.

بازگشایی سطوح پروازی و مسیرهای دسترسی به فرودگاه/اسکان ۱۸۰۰ نفر در هتل ها و نمازخانه ها
 

 علی کاشانی حیدری اظهار کرد: از شب گذشته بارش شدید برف در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) آغاز شد و به دلیل کاهش شدید دید افقی به زیر ۲۰۰ متر پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه متوقف گردید.

وی افزود: همزمان با شروع بارش ها کلیه نیروهای امدادی و عملیات زمینی که برای فصل سرما آماده بودند فعالیت خود را آغاز کرده و برف روبی سطوح پروازی شروع شد و از این بابت مشکلی در فرودگاه وجود نداشت.

کاشانی خاطرنشان کرد: از شب گذشته تاکنون ۱۸۰۰ نفر از مسافران پروازهایی که باطل شده و یا تاخیر داشته اند در هتل ها و نمازخانه های شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اسکان داده و ۷۰۰ تخته پتو نیز بین مسافران توزیع شد.

مردم قطعی برق را به سامانه ۱۲۱ اعلام کنند
 

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه‌ای از مرم خواست در صورت بروز هرگونه خاموشی موردی و یا قطعی برق، موارد را به سامانه فوریت‌های برق ۱۲۱ اعلام کنند.

تعطیلی مدارس همدان، مشهد و تهران در نوبت عصر

بنا بر اعلام ادارات آموزش و پرورش مدارس سه استان همدان ، تهران و مشهد تعطیل است.
 
تمهیدات لازم باید برای بازگشایی راه ها صورت پذیرد
 

رییس سازمان امداد و نجات: مهمترین درخواست ما،  اقدام برای بازگشایی راه ها توسط راهداری است.

کاج سعد آباد امروز تعطیل است
 

 براساس اطلاعیه مجموعه فرهنگی _ تاریخی سعد آباد به دلیل بارش برف سنگین و بسته بودن مسیرهای ورودی این مجموعه امروز تعطیل است .

سازمان هواشناسی کشور هشدار ریزش بهمن صادر کرد

در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: با توجه به کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی امشب و صبح روز دوشنبه یخ زدگی در معابر عمومی و جاده های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده های کوهستانی پیش بینی می شود. از این رو به شهروندان گرامی توصیه می شود از سفر غیر ضروری خودداری کرده و در صورت لزوم از تجهیزات زمستانی و بخصوص زنجیر چرخ استفاده کنند.
 
اتوبان تهران_قم باز می شود
 

سردارد خانچهری، فرماند انتظامی غرب استان تهران گفت: اتوبان تهران_  قم تا 2 ساعت آینده به صورت کامل باز می شود.

هیچ سفر ریلی لغو نشد/ امکان تاخیر در برخی از سفرها به علت کاهش دید

مهدی سکری در خصوص شرایط سفرهای ریلی با توجه به بارش برف بیان کرد: تمامی سفرهای ریلی برون شهری در حال انجام است و هیچ سفری لغو نشده است.

مردن به دو محور تهران-کرج و تهران -قم نیایند

مدیر کل مدیریت بحران راهداری گفت: هموطنان کمک کنند و به دو محور بزرگراه تهران -کرج و تهران - قم نیایند تا عملیات تخلیه خودروهای گرفتار در این دو محور انجام شوند.

جاده هراز باز شد
 

پلیس راه راهور اعلام کرد: دقایقی قبل جاده هراز باز شد .

نگرانی از شبکه گاز نداریم

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: مشکلی در تامین گاز نداریم و فشارها در همه کشور سطح متعادلی است.

عمده خاموشی ها در غرب تهران است
 

معاون توریع برق گفت: عمده خاموشی ها در غرب تهران است و در جنوب تهران در مناطقی چون کهریزک قطعی برق داریم و در یکی دو ساعت آینده عمده خاموشی ها بر طرف می شود .برف سنگینی در شهر باریده و افتادن شاخه های درخت روی سیم های برق باعث خاموشی های مقطعی شده است.

بزرگراه پردیس- تهران باز شده است
 

سرهنگ رحمانی گفت: بزرگراه پردیس- تهران باز شده است و تردددر محور فیروزکوه با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

اعزام 10 دستگاه خودرو سازمان راهداری به گره ترافیکی اتوبان کرج
 

خالدی در خصوص شرایط راه‌های اصلی کشور در روز برفی گفت: مکان اصلی گره ترافیکی اتوبان تهران تا کرج به کمک همکاران ما پیدا شده و برای رفع آن 10 دستگاه خودرو به این منطقه اعزام شده است.

بر اثر واژگونی اتوبوس ولوو در اصفهان تا کنون حداقل ۶ تن کشته شدند
 

رییس پلیس راهور ناجا گفت: بر اثر واژگونی اتوبوس ولوو در اصفهان تا کنون حداقل ۶ تن کشته شدند.

همکارانم در حال آزاد سازی خودروهای گرفتار در برف در بزرگراه تهران - کرج هستند

خالدی، سخنگوی سازمان راهداری: همکاران من هم اکنون به نقطه کور در آزاد راه تهران -کرچ رسیده اند و در حال آزاد سازی خودروهای گرفتار در برف هستند.

سفرهای غیر ضروری خود را به روز دیگر موکول کنید
 

سردار حمیدی، رئیس پلیس راه راهور ناجا  گفت: به همه هم وطنان توصیه می کنم سفرهای غیر ضروری خود را به روز دیگر موکول کنند. در بزرگراه تهران- قم کف جاده یخ زده است و تردد به کندی صورت می گیرد و امکانات کفاف وضع موجود را نمی دهد.

58 نفر از مردم گرفتار که وسیله نقلیه برای بازگشت به منزل را نداشتند ، اسکان دادیم
 

نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت:فعالیت متروی تهران از صبح امروز برقرار است و مشکلی برای ارائه خدمات به مردم را نداریم. شب گذشته پذیرای 58 نفر از مردم گرفتار شده در برف و باران بودیم ،که وسیله نقلیه برای بازگشت به منزل را نداشتند  و آنها را اسکان دادیم.

تا یک ساعت آینده خودروهای گرفتار در بزرگراه های اطراف تهران رها سازی می شوند
 

خالدی، سخنگوی سازمان راهداری گفت: متاسفانه ازساعات پایانی روز گذشته برخی افراد در بزرگراه های اطراف تهران ، گرفتار شده اند ، تا نیم ساعت و یک ساعت آینده همکاران من افراد گرفتار در بزرگراه تهران - کرج را رها سازی خواهند کرد. در محدوده کیلومتر 37 قم -تهران دستگاه های راهداری در حال برف روبی هستند تا خودروهای  معدودی که گرفتار شدند، را رها کنند.

شرایط ، شرایط خاصی است
 

حمیدی، رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: در 18 استان شاهد بارش برف و باران هستیم و برخی محورها مسدود است. در کیلومتر 8 اتوبان تهران -قم به علت تجهیزات کم ماشین ها قادر به حرکت نیستند.عملیات برف روبی به کندی صورت می گیرد. کمبود امکانات امدادی به خودروها را داریم.

جاده چالوس مسدود است
 

گودرزی، رئیس پلیس راه البرز گفت: جاده چالوس از 7 بعد ازظهر روز گذشته مسدود شده است و در بزرگراه تهران -کرج متاسفانه در سربالایی های بزرگراه برخی خود روها نتوانند حرکت کنند در مجدوده پیکان شهر ، تردد به کندی صورت می گیرد، فعلا افراد از خانه ها خارج نشوند تا مسیر از ترافیک خالی شود.

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس در استان‌ها
 

مامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران(غیر از شهر تهران) در نوبت صبح امروز یکشنبه ۸ بهمن به دلیل بارش برف و یخبندان تعطیل است.

اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران اعلام کرد: با موافقت استاندار، مدارس تهران در نوبت صبح به دلیل بارش برف تعطیل شد.

***

مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر: امروز همه مدارس اسلامشهر در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

***

فرماندار فيروزكوه :تمام مدارس فيروزكوه در كليه مقاطع تحصيلي امروز يكشنبه هشتم بهمن ماه بعلت بارش برف و يخبندان تعطيل است.

***

بدلیل بارش برف سنگین امروز یکشنبه کلیه مدارس شهری و روستایی لاریجان در دو نوبت صبح و عصرتعطیل شد.

***

مدارس کلاردشت امروز تعطیل است.

***

به دلیل بارش برف، برودت هوا و احتمال بروز پدیده یخبندان؛ همه مدارس نوبت صبح دوره ابتدایی منطقه «کاکاوند»، فردا یکشنبه ۸ بهمن ماه تعطیل خواهد بود.

***

در شهرستان اهر مدارس تمام مقاطع تحصیلی مناطق روستایی در دو نوبت صبح و بعداز ظهرتعطیل است و مدارس تمام مقاطع مناطق شهری با یک ساعت تاخیر راس ساعت ۹ صبح شروع به فعالیت خواهند کرد.

***
در شهرستان هوراند و منطقه نظرکهریزی و شهرستان ورزقان مدارس تمام مقاطع تحصیلی اعم از مناطق شهری و مناطق روستائی تعطیل خواهند بود.

***
در شهرستان کلیبر مدارس تمام مقاطع تحصیلی مناطق روستایی در نوبت صبح تعطیل است. در مدارس شهری ، پیش دبستانی ،استثنایی و ابتدایی در نوبت صبح تعطیل و متوسطه اول و دوم بایک ساعت تاخیر از ساعت ۹ شروع خواهد شد.

***
در منطقه ترکمانچای تمام مقاطع تحصیلی مدارس مناطق شهری و مناطق روستایی در نوبت صبح تعطیل خواهند بود.

***

به علت بارش برف در تمام شهرستان های استان البرز، مقاطع تحصیلی مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی،یکشنبه در شیفت صبح وعصر تعطیل خواهد بود.

***

مدارس شهرستان های آسارا و طالقان، یکشنبه تمام مقاطع تحصیلی صبح وعصر تعطیل اعلام شد.

***

با توجه به بارش برف و برودت هوا مدارس برخی از استان ها، امروز یکشنبه ۸ بهمن در نوبت صبح به این شرح تعطیل اعلام می‌شود.

 

مهاباد:ابتدایی و متوسطه دوره اول شهری و روستایی
سردشت: ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی روستایی

***

مدارس دیلمان و عمارلو گیلان بخاطر بارش سنگین برف  امروز یکشنبه تعطیل اعلام شد.

 

با مساعد شدن شرایط پروازها در فرودگاه ها از سرگرفته می شود
 

اسفندیاری، مشاور میدیرعامل شرکت فرودگاه ها گفت:به محض اینکه شرایط مساعد شود پروازها از سر گرفته می شود .

دانشجویان تعطیل نیستند
 

الماسی ، مدیر مدیریت بحران استان تهران در سخنانی گفت: تنها مدارس در استان تهران تعطیل بوده و دانشجویان تعطیل نمی باشند و افرادی که در دانشگاه ها امتحان دارند سرامتحان خود حاضر شوند.

 
Share/Save/Bookmark