در اتاق جنگ رسانه‌ای آل‌سعود برای اغتشاش در ایران چه می گذرد؟ +اسناد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب: 94628
 
سعودی‌ها صفحاتی را در فیس‌بوک و توئیتر به‌صورت رسمی ایجاد کرده اند و با تولید و پخش خبر و فیلم ساختگی و مشکوک و جازدن فیلم‌های مربوط به تظاهرات کشور‌های دیگر هجمه سنگینی را علیه کشورمان با هدف برهم‌زدن امنیت مردم و ایجاد اغتشاش به‌راه‌انداخته‌اند.
به گزارش خبرایرانی،  رژیم آل سعود از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنی و عداوت و کینه‌توزی خود نسبت به مردم مؤمن و انقلابی ایران و نظام جمهوری اسلامی را علنی کرده و از هیچ تلاش و فرصتی برای ضربه زدن به آن دریغ نکرده و تمام امکانات مالی و نظامی و تبلیغاتی و رسانه‌ای خود را در این راستا به‌کار گرفته است که مهمترین آن در جنگ هشت‌ساله تحمیلی رژیم صدام معدوم بود که با حمایت‌های گسترده از این رژیم در کشتار جمع زیادی از مردم بیگناه ایران و ویرانی شهر‌ها و روستا‌های کشورمان سهیم بوده است.

آل سعود به‌ویژه طی هفت سال اخیر متحمل شکست‌ها و ناکامی‌های بزرگ و فضاحت‌باری در مقابل جمهوری اسلامی ایران و به‌طور کلی در برابر محور مقاومت شده است که اوج آن در عراق و سوریه بوده است، در لبنان و یمن هم این رژیم نتوانسته است اهداف سلطه‌طلبانه خود را به‌پیش ببرد.

حاکمان عربستان که هرگز در قاموسشان، واژه‌هایی، چون مردم، حکومت مردمی، انتخابات، دموکراسی و ... جایی ندارد، در بحران و آشوب‌آفرینی خود در سوریه و دیگر کشور‌های اسلامی از شورشیان و آشوبگران و تروریست‌ها به‌عنوان ثوار یعنی انقلابیون یاد کرده است و در مقابل هر فردی را که علیه آل سعود حرفی بزند یا دست به تظاهرات یا اعتراض بزند، تروریست می‌خواند که اوج آن در تحولات شرق عربستان و به‌طور خاص شهر العوامیه نمود داشت که این رژیم با گسیل کردن نظامیان خود بخش عمده‌ای از این شهر را ویران کرد.

حاکمان عربستان اخیراً با موج‌سواری به‌روی اعتراضات اقتصادی در برخی نقاط ایران تمام امکانات خود را برای تحریک و به آشوب کشاندن و ایجاد ناآرامی در کشورمان کنار رژیم‌های ضددموکراتیک دیگر از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکا به‌کار گرفته‌اند.
 
 
حکومت سعودی که اخیراً ولیعهد آن با بذل و بخشش صد‌ها میلیون دلار از ثروت مردم تحت ستم و استبداد عربستان و پرداخت آن به‌عنوان رشوه به مدیران اصلی فیس‌بوک و توئیتر تلاش کردند آن‌ها را در راستای اهداف جاه‌طلبانه و سلطه‌جویانه خود به‌خدمت بگیرند، هرگونه انتقاد شهروندان عربستانی در فضای مجازی را به‌شدت سرکوب می‌کنند، گذشته از آنکه مفتیان و شیوخ دربار آل سعود هم در فتوا‌هایی به‌صراحت گفته‌اند هرگونه تظاهرات و اعتراض علیه آل سعود حرام است.
 
بن‌سلمان ولیعهد بلند‌پرواز سعودی و مرد همه‌کاره این روز‌های آل‌سعود در دیدار با مالک فیس‌بوک
 
از بعد از ظهر روز شنبه هفته جاری پیرو برپایی چند تجمع در انتقاد به مسائل اقتصادی در شهر‌هایی مانند مشهد، تهران و برخی مراکز استان‌ها از میان تجمع‌کنندگان گروه‌های کوچکی از افراد اقدام به حمله به مراکز دولتی، بانک‌ها و تخریب اماکن عمومی کردند.
 
به گزارش تسنیم، تاکنون چندین نفر از مردم عادی در پی اقدامات اغتشاشگران و عوامل ناشناس به شهادت رسیده‌اند که میان شهدا، یکی از نیرو‌های نیروی انتظامی نیز به‌چشم می‌خورد که شب گذشته در یکی از شهرستان‌ها با سلاح شکاری و توسط اغتشاشگران به شهادت رسید.
 
 
 
از ابتدای این تجمعات، مردم از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلفی دعوت به تجمع می‌شدند که یکی از مهمترین این دعوت‌ها از طریق شبکه اجتماعی توئیتر صورت گرفته است. در این شبکه اجتماعی، #اعتراضات_سراسری هشتگ اصلی اغتشاشگران است که دعوتنامه‌ها برای حضور در تجمعات و حمله به مراکز دولتی و دستگاه خدمات‌رسان عمومی، ذیل این هشتگ منتشر می‌شود.

برای اینکه بدانیم چگونه مشهورترین هشتگی که این روز‌ها کاربران بسیاری، مردم ایران را توسط آن هشتگ به حضور در تجمعات تشویق می‌کنند و از کجا مدیریت می‌شود، کافی است به سایت trendsmap مراجعه کنیم، سایتی که توسط شبکه اجتماعی توئیتر مدیریت می‌شود. در این سایت، توئیتر به‌تفکیک مشخص کرده که این هشتگ از کدام نقاط ایران و جهان زده شده است.

تا این لحظه در ظرف زمانی یک روز گذشته، ۱۳۱ هزار و ۱۰۰ توئیت ذیل این هشتگ منتشر شده که توئیتر با پارامتر‌های مختلفی نشان می‌دهد که ۲۵ درصد کاربرانی که با این هشتگ توئیت کرده‌اند، از داخل عربستان سعودی توئیت‌های خود را منتشر کرده‌اند.

سعودی‌ها صفحاتی را در فیس‌بوک و توئیتر به‌صورت رسمی ایجاد کرده اند و با تولید و پخش خبر‌ها و فیلم‌های ساختگی و مشکوک و جا زدن فیلم‌های مربوط به تظاهرات کشور‌های دیگر هجمه سنگینی را علیه کشورمان با هدف برهم زدن امنیت مردم و ایجاد اغتشاش و ناآرامی به‌راه انداخته‌اند، به‌عنوان مثال رسانه‌های سعودی که در تحولات سوریه هم عکس‌ها و فیلم‌های ساختگی زیادی را در حمایت از گروه‌های تروریستی منتشر می‌کردند، در خصوص ایران هم به‌عنوان مثال فیلمی از تظاهرات در یک شهر آرژانتین را به‌دروغ به‌عنوان تظاهرات در کرمانشاه منتشر کرده بودند.

شبکه رسمی الاخباریه عربستان دو صفحه با عنوان فارسی در توئیتر و فیس‌بوک ایجاد کرده و همگام با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها و گروهک تروریستی منافقین و دیگر گروه‌های ضدانقلاب تمام امکانات خود را برای ضربه زدن به امنیت و رفاه و آرامش مردم ایران به‌کار گرفته‌اند و عجیب اینکه برای مردم ایران اشک تمساح می‌ریزند و آن‌ها را مردمی مظلوم می‌خوانند و خود را در قامت مدافع و منجی مردم ایران معرفی می‌کنند طوری که یک بیننده عادی بی‌خبر از همه جا گمان می‌کند که رژیم سعودی در کشور عربستان نظامی دموکراتیک و مردمی ایجاد کرده و مردم آن هرگاه بخواهند به‌راحتی می‌توانند تظاهرات و اعتراض کنند، در حالی که همین حکومت مدعی دفاع از مردم ایران حتی به شاهزادگان و مبلغان و نزدیکان خود رحم نمی‌کند و هرگونه انتقاد و اعتراض حتی از سوی نزدیک‌ترین افراد به خاندان آل سعود به‌شدت سرکوب می‌شود.

اخیراً توئیتر اعلام کرده بود که ۳۱ هزار و ۵۰۰ توئیت از داخل خاک عربستان سعودی با هشتگ #تظاهرات_سراسری منتشر شده که این توئیت‌ها از شهر‌ها و استان‌هایی همچون ریاض، مکه، مدینه، حائل، تبوک و جیزان منتشر شده است، جالب اینجاست که ۱۰ درصد از این توئیت‌ها حتی به‌زبان فارسی منتشر شده‌اند و ۸۹ درصد به‌زبان عربی و ۱ درصد هم به‌زبان انگلیسی.

شبکه رسمی الاخباریه عربستان حساب کاربری با عنوان «همسایه» ایجاد کرده است و در معرفی آن آورده است این برنامه به مسائل ایران می‌پردازد.

این شبکه سعودی در معرفی حساب همسایه نوشته است: «حساب همسایه در توئیتر و فیس‌بوک برتری قابل ملاحظه‌ای بر دیگر مؤسسات رسانه‌ای بزرگ در پیگیری و رصد کردن تظاهرات اعتراضی ایران و تحولات پرشتاب در شهر‌ها و استان‌های ایران داشته است به‌طوری که دست‌اندرکاران این حساب، جوانان سعودی هستند که مدرک زبان‌های مختلف را از دانشگاه ملک سعود دریافت کرده اند و اهتمام گسترده‌ای به جزئیات مسائل داخلی ایران داشته و تمام مطالب را به‌فارسی، آذری، ترکمانی و دیگر زبان‌ها را ارائه می‌کنند».

این در حالی است که فیس‌بوک و توئیتر هر صفحه‌ای را که علیه منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدانش فعال کند، بلافاصله غیرفعال می‌کنند، اما با توجه به رشوه سنگینی که بن‌سلمان به مدیران اصلی فیس‌بوک و توئیتر داده است، تا کنون هیچ اقدامی برای بستن صفحاتی که رژیم سعودی به‌طور خاص برای دعوت به اغتشاش و خشونت و ناآرامی در ایران ایجاد کرده، اتخاذ نشده است.

علاوه بر شبکه الاخباریه، شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی بی‌شمار سعودی از جمله العربیه، الحدث‌نیوز، الوطن، عکاظ، الریاض، سبق، و رسانه‌های دنباله‌روی آل سعود از جمله اسکای نیوز عربی هجمه سنگینی را علیه کشورمان با هدف برهم زدن امنیت و ثبات ملت از طریق حمایت از اغتشاشات و تحریک به آشوب و ناآرامی به‌راه انداخته‌اند. این رسانه‌ها از واژه‌های دروغینی همچون قیام سراسری، انتفاضه مردم و ... برای اغتشاشات در ایران استفاده کرده‌اند.
 
تصاویر زیر مربوط به صفحه ویژه شبکه رسمی الاخباریه سعودی است که به‌زبان فارسی برای حمایت از اغتشاشگران و دعوت به آشوب و ناآرامی در کشورمان راه اندازی کرده است. پوشش گسترده اظهارات و مواضع گروه‌های ضدانقلاب و سلطنت‌طلب و سردسته‌های آن‌ها در دستور کار رسانه‌های سعودی قرار دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: آل سعود , اغتشاش , ایران