۱
 
عکس/طاووس های پخته شده برای جشن شاهنشاهی!
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب: 94208
 
اسدالله علم وزیر دربار رژیم پهلوی در مصاحبه ای هزینه جشن‌ 2500 ساله شاهنشاهی را شانزده میلیون و هشتصد هزار دلار اعلام کرد!
اسدالله علم وزیر دربار رژیم پهلوی در مصاحبه ای هزینه جشن‌ 2500 ساله شاهنشاهی را شانزده میلیون و هشتصد هزار دلار اعلام کرد!

کلیه غذاهای جشن‌های 2500ساله توسط رستوران ماکسیم فرانسه سفارش داده شده بود. که ویلیام شوکراس فهرست این غذاها را چنین عنوان کرده است "تخم بلدرچین با مروارید دریای خزر، ته دم خرچنگ با سس «نانتوآ»، خوراک پشت بازوی بره سرخ شده همچنین خوراک طاووس به سبک شاهنشاهی با سالاد مخلوط و..."

آشپزخانه جشن های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی و آشپزهای فرانسوی در کنار طاووس پخته شده برای تزیین سفره ها که البته فقط جنبه دکوری داشت را مشاهده می کنید:

 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: وزیر دربار رژیم پهلوی ، جشن های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ، آشپزهای فرانسوی ، طاووس پخته شده ، عکس تاریخی
 


مهدی
۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۰۰:۲۹:۲۴
چرا هزینه های یه سال راهیان نور و پایگاه های مقاومت بسیج رو حساب نمیکنید یه سر انگشتی خیلی بیشتره. اون خرج جشن دوهزارو پانصدساله حداقل به کشورهای دیگه تمدن و فرهنگ ملت ایران و امن بودن ایران رو برای سرمایه گذاری به ممالک دیگه نشون میداد نتیجش سرمایه عظیمی بود که واردچرخه اقتصادکشور میشد ولی این خرج ها برای چی هست از بیت والحال؟ جواب این رو هم بدید اقا؟؟ باواقعیت زندگی کن نه از کینه توزی و نفرت که هیچ حاصلی نداره.فرزندملت ایران مهدی نادری (2780)