تومور بزرگ در قلب مرد ۳۲ ساله +عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 93099
 
پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، طی یک عمل جراحی قلب باز، تومور بسیار بزرگی را از بدن مرد امریکایی خارج کردند.
یک مرد ۳۲ ساله اهل نیویورک، به نام جیک کوهن، که به مدت ده سال از درد و سوزش قفسه سینه رنج می‌برد، در پی افت شدید فشار خون حین انجام آزمایشات فیزیکی قلب، به صورت اورژانس به بیمارستان منتقل و پس از انجام اسکن و ام. آر. آی، وجود یک تومور بسیار بزرگ در قلبش تشخیص داده شد. این تومور هم اندازه با یک توپ تنیس گزارش شده و پزشکان معتقدند که از زمان تولد در قلب او شروع به رشد کرده است.

قبل از تشخیص تومور، پزشکان دلایل سوزش قفسه سینه او را اسپاسم‌های عصبی، فشار خون بالا، اختلال در اکسیژن رسانی به قلب و عدم فعالیت فیزیکی کافی بیان می‌کردند.

به گفته خود او در سه سال اخیر پیش از تشخیص تومور درد، سوزش و سنگینی قفسه سینه او بسیار تحمل ناپذیر و طاقت فرسا بوده و باعث ایجاد حالت تهوع و تنفس سخت و منقطع در او شده است.
 
تومور بزرگ در قلب مرد ۳۲ ساله +عکس

در پی انجام آزمایشات تشخیصی برای پی بردن به دلیل سوزش قفسه سینه، به هنگام انجام تست استرس قلبی، ۱۲ دقیقه پس از راه رفتن روی تردمیل، به دلیل افت شدید فشار خون و بیهوشی، وجود تومور در قلبش تشخیص داده می‌شود.

عمل جراحی برداشتن تومور از قلب کوهن، بلافاصله پس از تشخیص، انجام شده و او اکنون در وضعیت خوبی به سر می‌برد. بنابرنظر پزشکان پس از پایان دوز دارو‌های ضداسیدی که برای سوزش قلب مصرف می‌کند، مرخص خواهد شد.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : سلامت نیوز