واکنش دولتمردان به شهادت مظلومانه شهید حججی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب: 84169
 
شهید مدافع حرم «محسن حججی» یکی از نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف و یکی از نیروهای فعال موسسه شهید احمد کاظمی بود. از این شهید بزرگوار یک فرزند ۲ساله به یادگار مانده است.
سرویس سیاسی خبرایرانی، شهید محسن حججی مدافع حرم آل‌الله روز دوشنبه (16 مرداد) در درگیری با تروریست‌های خون آشام داعشی در مرز سوریه و عراق به اسارت درآمد و دو روز بعد یعنی روز چهارشنبه(18 مرداد) توسط حرامیان داعشی در حالیکه سرش همچون اربابش حسین بن علی(ع) از تن جدا شده بود به دیدار معبود شتافت.

شهید مدافع حرم «محسن حججی» یکی از نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف و یکی از نیروهای فعال موسسه شهید احمد کاظمی بود. از این شهید بزرگوار یک فرزند ۲ساله به یادگار مانده است.

بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و ورزشی و هنری در رثای این شهید بزرگوار، در صفحات اجتماعی خود پیام‌هایی صادر کردند؛ در این میان دولتمردان نیز به خبر شهادت مظلومانه شهید حججی واکنش نشان دادند.

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی شهادت شهید محسن حججی در صفحه اینستاگرامش نوشت: درود خدا بر نخل‌های بی‌سر سرزمین شهامت و استقامت که عاشقانه و مظلومانه در راه عزت و شرف ایران و اسلام جان عزیز خود را تقدیم کردند.

وی افزود: سلام بر شهید عاشق محسن حججی و همه شهیدان مدافع حریم اهل بیت (ع) که خود را فدای امنیت و آرامش مسلمانان مظلوم و مبارزه با جنایت و شقاوت تروریستهای تکفیری و حامیانشان کردند.

////////

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در صفحه اینستاگرامش نوشت: شهادت مظلومانه شهيد سرافراز مدافع حرم محسن حججی كه به مولايش حضرت اباعبدالله الحسين(ع) اقتدا كرد بر همه آزادگان جهان تسليت باد. ان‌شاءالله خون پاك اين شهيد بزرگوار و ديگر شهدای مدافع حرم موجب تسريع در روند رو به زوال و نابودی یتروريستهای جنايتكار داعش خواهد شد.

جهانگیری در توئیترش نیز نوشت : شهادت مظلومانه شهيد سرافراز مدافع حرم محسن حججی تسلیت باد؛ به امید نابودی تروریست‌های داعشی.

 

////////

 محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در دولت یازدهم نیز طی پستی اینستاگرامی با عنوان «حماسه ایستادگی در برابر افراط گری»  نوشت :چه غوغائى است در اين عكس !اين چشم چه مى بيند؟اين نگاه چه مى گويد؟

اين صلابت و آرامش از كجاست كه خنجر آخته قساوت و خونخوارى را اينچنين به خفت و خواري كشانده است؟
اين تصوير، گواه صادق شكست آنهائى است كه با صرف ميلياردها دلار كوشيدند چهره خشن و خونريزي از اسلام به جهانيان ارائه كنند و آن را تنها تصوير واقعى اسلام قلمداد كنند.

اينك، اين تصوير، مهر بطلان اين دروغ بزرگ است: باز هابيل و قابيل؛ باز يحيى و كاهنان، باز صعصعه و خوارج، باز حرَ و شمر ، و باز اسلام ايستادگى و عقل و عدل ، در مقابل اسلام نماى ستم و جهل و سرسپردگي.

شكست داعيه داران داعش و مبلغان تروريسم تكفيرى، فقط در شكست نظامى نيست. شكست كامل آنها زمانى است كه ديگر نتوانند ادعاي اسلاميت كنند و جوانان ساده دل را بفريبند و اين مظلوميت هاي سر برافراشته و استوار ، شاهد زنده نسل اسلام خواه و مبارزى است كه جاهليت و تحميل و تكفير را برنمى تابد و اسلام را همچنان مكتب عقل و حرّيت و رحمت مى شناسد؛ روح فداكار و فروتنى كه نماد سربلند پيروزى خون بر شمشير، عدل بر ظلم، و اعتدال بر افراطي گرى است.

پيام شهادت مظلومانه شان را با روشنگرى، به وجدانهاى بيدار جهانيان برسانيم.

////////

  محمود واعظی وزیر ارتباطات دولت یازدهم که به احتمال زیاد در دولت دوازدهم بعنوان رئیس دفتر رئیس جمهور مشغول به فعالیت خواهد شد، طی پستی در اینستاگرام پیرامون شهادت شهید حججی نوشت : شهید مدافع حرم، محسن حججی جوان با صلابت و شجاع ایران اسلامی به دست تروریستهای تکفیری به شهادت رسید و در وجود همه جاودان شد ولی داعشیان بدانند قطعا پویندگان این راه بیشتر خواهند شد تا انتقام خون پاک این عزیزان گرفته شود.

////////

 حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری، در توئیر خود در پستی برای شهادت «محسن حججی» نوشت: مبارزین واقعی با تروریسم را مردان ملتی هستند که ایستاده در سکوت سوگوارانه به شهادت می رسند.

نامشان زمزمه نیمه شب مستان باد

////////

 
Share/Save/Bookmark