بی‌توجهی مسئولان به حضور متهم به جاسوسی در منطقه آزاد اروند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹
کد مطلب: 83874
 
مناطق آزاد از بدو تاسیس تاکنون همواره با حاشیه عجین بوده‌اند؛ از قاچاق کالا گرفته تا بودجه‌های کلان و انتصاباتی که باعث شده بارها از تریبون‌های رسمی همچون مجلس به مسئولان دولتی تذکر داده شود.
سرویس گردشگری خبرایرانی، یکی از این حاشه‌ها که سروصدای بسیاری به پا کرده انتصاب جاسوس امریکا و انگلیس در منطقه آزاد اروند است؛ انتصابی که اخبار بسیاری پیرامون آن منتشرشده و مدیران منطقه آزاد اروند را به عقب نشینی واداشت.

محمود زمانی که پیشتر به اتهام جاسوسی و همکاری با سرویس جاسوسی آمریکا و انگلیس زندانی بوده و فیلم اعترافات وی از شبکه یک و دو ‌صدا‌و‌سیما پخش‌شده است در حکمی به سرپرستی معاونت اقتصادی منطقه آزاد اروند منصوب شد.
بی‌توجهی ترکان به حضور متهم به جاسوسی در منطقه آزاد اروند
البته محمود زمانی به‌واسطه برادرش که مدیرعامل منطقه آزاد اروند است، همواره میتوانسته در بدنه مدیریتی و تصمیم‌ساز این سازمان حضورداشته باشد و حتی چند سفر خارجی تحت عناوین جذب سرمایه‌گذار و رایزنی اقتصادی برای منطقه آزاد اروند به کشورهای مختلف داشته باشد که مشخص نیست داشته یا نه!

پس‌ از این انتصاب اعتراضات گسترده‌ای در سطوح مختلف به مدیرعامل منطقه آزاد صورت گرفته و حتی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید نبی موسوی امام‌جمعه خرمشهر در نماز جمعه این شهر گفت: «از منطقه ما خبرهای خوش نمی‌رسد، در سایه بی‌تفاوتی برخی مردم این مشکلات ایجاد می‌شود، روحیه (به من چه) حاکم است و تا زمانی که این روحیه حاکم باشد شهر پیشرفت نمی‌کند.

فردی که متهم به جاسوسی و بدنام است متاسفانه مسئولیتی در منطقه ما به او داده‌اند، و این بیشتر به خاطر بی‌توجهی و بی‌تفاوتی بعضی از ماها اتفاق می‌افتد.  مردم باید حرف بزنند و حق‌طلب باشند.»

پس از اعتراضات گسترده، مدیرعامل منطقه آزاد مجبور به عقب‌نشینی شده و سرپرست موقت معاونت اقتصادی منطقه آزاد اروند را تغییر داده و محمود عیدان ترک‌زاده را به‌عنوان سرپرست معاونت اقتصادی منطقه آزاد اروند منصوب کرد که وی نیز گویا در سمت قبلی خود چندان موفق نبوده است. چنین پستی یک فرد نخبه و موفق را می طلبد.

اما چرا با توجه به اینکه حاشیه های بسیاری در مناطق آزاد به وجود آمده آقای ترکان نسبت به این مسائل بی توجه است؟ به خصوص آنکه اروند منطقه استراتژیک بوده و نظارت بر عملکرد آن از اهمیت دو چندانی برخوردار است. چرا با توجه به جایگاه امنیتی و مهم مناطق آزاد پیش از اینکه صدای اعتراضات بلند شود از مراودات چنین افرادی به بدنه مدیریتی منطقه آزاد جلوگیری نشده است؟ و چرا پس از انتصاب محمود زمانی به‌عنوان سرپرست معاونت اقتصادی منطقه آزاد، لابی برادر برای ادامه حضور وی در بدنه مدیریتی منطقه آزاد همچنان ادامه داشته است؟

در شرایطی که رهبر معظم انقلاب بارها درباره نفوذ دشمن در بخش های مختلف مدیریتی کشور تاکید کرده اند رفتار منفعلانه در مقابل چنین اخباری جای سوال دارد.

به گزارش عصرخبر، از سوی دیگر شایسته نیست مردم آبادان و خرمشهر که جنگ و آوارگی را تحمل کرده‌اند در شرایطی که باید به‌سوی آبادانی حرکت کنند با وجود چنین مسئولانی همچنان در فقر و مصیبت زندگی کنند. به نظر می‌رسد با توجه به جمیع جوانب آقای ترکان باید خود راسا به این موضوع ورود کنند.
 
Share/Save/Bookmark