واکنش‌ها به سلفی نمایندگان مجلس با موگرینی +تصاویر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب: 83774
 
رفتار خلاف شأنِ نمایندگی تعدادی از وکلای ملت در مواجهه با خانم موگرینی با واکنش گسترده افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.
به گزارش خبرایرانی، ماجرا از انتشار چند عکس پس از پایان مراسم تحلیف رییس جمهور دوازدهم آغاز شد؛ جایی که مردم ایران ناباورانه نمایندگان خود را در برابر فدریکا موگرینی دیدند که سر از پا نشناخته و در نوبت برای گرفتن عکس و سلفی با یک مسؤول اروپایی، از یکدیگر سبقت می‌گیرند. خیلی زود مخاطبان این تصاویر  احساس کردند عزت و غرور یک ملت با این رفتار نمایندگان تحقیر شد و آن را #سلفی_حقارت نامیدند.

و خبرنگاران رسانه‌های بیگانه نیز آن را پوشش دادند:

 

این اقدام نمایندگان عمدتا عضو فراکسیون امید که در انتخابات مجلس شورای اسلامی با لیست‌های سفارشی وارد مجلس شدند، واکنش‌های گسترده مردم بویژه در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت. نکته قابل توجه، هواداران و رای‌دهندگان به همین لیست‌ها بودند که با هشتگ #سلفی_حقارت و پیام‌های طنز و تلخ، به این رفتار نمایندگان معترض شدند.

یکی از خبرنگاران روزنامه شرق

در ادامه بخشی از واکنش‌های توییتری به ماجرای #سلفی_حقارت را مشاهده می‌کنید:

اونایی که امروز باید خونه میموندن بعضی نماینده های ندید بدید بودن، نه مردم..
نماینده کدوم شهر بودی تو عشق سلفی
t.co/zXn۷g۸vOGg

 باز خداروشکر کنیم ‏امروز نماینده اصلاح طلبِ بیجار به کسی کله نزد
twitter.com/mostafamim/status/۸۹۳۸۸۲۱۲۸۷۸۱۵۱۲۷۰۹

‏دلم میخواد لپ تک تک این نماینده های مجلس رو که حمله کرده بودن عکس بگیرن رو بکشم بگم ندید بدیدای کی بودیددد؟؟؟
twitter.com/Nargesforr/status/۸۹۳۸۷۷۱۵۵۱۱۲۸۶۵۷۹۳

‏اون نماینده مجلس که عین آدم ندیده ها داره با موگرینی سلفی میگیره واسه کدوم شهره؟ خودش بیاد بگه کاریش نداریم
twitter.com/Mrqauf/status/۸۹۳۸۸۱۳۶۷۵۷۸۲۰۲۱۱۲

‏این عکسو بگیری دستت ببری تو هر کشوری نشون بدی بگی اینا نماینده ی ما تو مجلسن ، درجا بت پناهندگی میدن
t.co/uw۳۱W۳J۳BV

 همین نماینده ها قراره پاسخ #قاطع به تحریمای آمریکا بدن...
t.co/MnBAFX۸ICo

‏یارو نماینده پارلمان ماست واسه یه سلفی با موگرینی ۲۸ تا مفصل بدنش رو خم کرده
اونوقت میگن مردم چرا دور پلاسکو جمع میشن
t.co/roFgvygSCC

باید تاسف خورد برای نماینده مجلسی که برای عکس گرفتن با مسئول اروپایی اینچنین لب و لوچه و گردن و کمر خود را کج میکند! با نقض برجام چه خواهند کرد؟
t.co/SWVQ۷yR۴uB

این توییت احمد مازنی نماینده لیست امید است که در ابتدای مراسم تحلیف از بسته شدن مسیر ارتباط نمایندگان با مهمانان ابراز ناراحتی کرده بود
معاون وزیر امور خارجه معرکه گیر اول سلفی با موگرینی

کاربران دیگری یاد نمایندگانی را زنده کردند که روزی در و دیوار مجلس از فریاد عدالتخواهی‌شان میلرزید و تا پای جان بر عهدی که بسته بودند و سوگند نمایندگی خود ایستادند. دیروز، مراسم تحلیف ریاست محترم جمهوری همزمان بود با سالروز شهادت دکتر حسن آیت نماینده مجلس شورای اسلامی که منافقین کور دل او را به رگبار بستند. روزی مجلس خاستگاه چهره‌هایی چون آیت و دیالمه بود و امروز...

 

لیست‌های انتخاباتی که در دو انتخابات اخیر رونق گرفته است و هر بار برای انتخاب چشم‌وگوش بسته آن یک نفر تکرار می‌کند و بقیه می‌نویسند، دیگر سوژه کاربران بود. نمایندگانی که بدون در نظر گرفتن شایستگی و تنها با رانت یا پول وارد لیست می‌شوند، اینگونه آبروی یک ملت را به بازی می‌گیرند:
 

گروهی از کاربران هم این رفتار نمایندگان مجلس را با برخورد عزتمندانه حضرت امام (ره) با وزیر خارجه شوروی و همچنین مجاهدت‌های مدافعان مقایسه می‌کنند؛ اینگونه که عزت ملت ایران طی ۴ دهه با این رشادت‌ها و بزرگی‌ها بدست آمده است و حال سلفی‌بگیران مجلس آن را به حراج گذاشته‌اند به قیمت یک عکس یادگاری با مسؤول اروپایی:

نکته قابل تأمل سابقه یکی از نمایندگان محترمی بود که تصاویر نه چندان خوشایندی از ایشان در تلاش و تکاپو برای عکس با موگرینی از وی منتشر شد؛ ظاهرا وی همان نوجوان رزمنده‌ای است که در زندان‌های رژیم بعث عراق، در مقابل خبرنگار بی‌حجاب، ابتدا از وی می‌خواهد حجابش را رعایت کند تا با او گفتگو کنند.

 

این ماجرا البته همانند دیگر رویدادهای خبری که دستمایه طنز و شوخی‌های مرسوم در شبکه‌های اجتماعی می‌شود، به سرعت به سوژه اول کاربران خوش ذوقی تبدیل شد که هریک از زوایه‌ای، این رسوایی را با زبان طنز به نقد کشیدند:

 

 
Share/Save/Bookmark