با دین جدید «ایوانکا ترامپ» آشنا شوید/ راز کلاه جنجالی دختر ترامپ در سفر به اراضی اشغالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
کد مطلب: 77888
 
ایوانکا ترامپ در سفر به فلسطین اشغالی کلاهی بر سر داشت که توجه همگان را به خود جلب کرد.
سرویس جهان خبرایرانی، ایوانکا ترامپ که دراولین سفر خارجی با پدرش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی رفته است، برای احترام به دین یهود و قوانین سفت وسخت آن، لباس مشکی تیره رنگ به تن کرده است.

به گزارش پایگاه اسرائیلی المصدر، ایوانکا ترامپ ، مسیحی متولد شد ولی به دین دیگری گروید. ایوانکا که نام یهودی اش «یاعیل» است، درسال 2009 و پس از آشنایی با جرد کوشنر، تصمیم گرفت به دین یهودیت روی آورد و پس ازآن ، آن ها طبق آداب و رسوم دین یهود ازدواج کردند و اکنون سه فرزند دارند.

این پایگاه نوشت که روی آوردن ایوانکا به دین یهود، مساله خیلی دشواری نیست؛ زیرا در واقع قوانین دین یهود برای کسی که بخواهد به این دین بگراید، سخت نیست و حتی این کار را تشویق می کند.

بنا به اعلام این منبع اسرائیلی ، ایوانکا از زمانی که یهودی شده است، طبق توصیه های دین یهود عمل می کند؛ به عنوان مثال، روز شنبه را مقدس دانسته یعنی در آن روز کار نمی کند، از لوازم برقی وتلفن استفاده نمی کند و به همراه خانواده اش دراین روز به خوردن غذاهای حلال طبق شریعت یهود اقدام می کنند.

دختر بزرگ ترامپ که 35 ساله است، کلاهی یهودی با نوارسیاه رنگ به سر گذاشته است، وی به همراه همسر 36 ساله اش جرد کوشنر که یهودی است، درمراسم ورود رئیس جمهوری آمریکا به تل آویو در روز 22 ماه می حضور داشتند.

ایوانکا و همسرش برای بازدید از دیوار ندبه که مقدس ترین جایگاه برای نماز در نزد یهودیان است، به ترامپ و میلانیا بانوی اول آمریکا ملحق شدند. در خلال زیارت این دیوار، کلاه یهودی ایوانکا ترامپ توجه عکاسان را به خود جلب کرد.

عکاسان، تصاویر زیادی از ایوانکا ومیلانیا در زمان لمس دیوار ندبه گرفتند. بر خلاف ایوانکا که با پوشش دینی یهودیان در این مراسم حاضر شده بود، میلانیا بانوی اول آمریکا، لباسی سفید رنگ به تن داشت و کلاه یهودی برسرش نگذاشته بود.

راز کلاه جنجالی ایوانکا ترامپ در سفر به اراضی اشغالی

ایوانکا ترامپ در سفر به فلسطین اشغالی کلاهی بر سر داشت که توجه همگان را به خود جلب کرد.

به گزارش وبسایت یاهو استایل، "ایوانکا ترامپ"، دختر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سفری که به همراه پدرش به عربستان سعودی داشت، از لباسهای پوشیده‌تری در مقایسه با آنچه همیشه بر تن داشت، استفاده کرد. اما این نوع پوشش وی در فلسطین اشغالی هم ادامه داشت.

دختر رئیس جمهور آمریکا این بار با کلاهی که به ندرت از آن استفاده می کند، در اراضی اشغالی فلسطین دیده شد. وی از یک کلاه کوچک استفاده کرد که با یک بند بر روی سرش محکم شده بود. ایوانکا حتی موهای خود را هم در پشت سرش جمع کرده بود. اما علت استفاده او از این نوع کلاه چیست؟

کلاه یا نوع خاص دیگری از پوشش سر معمولا بوسیله زنان یهودی ارتدوکس استفاده می‌شود. واژه عبری Tzniut به معنای عفت در میان زنان یهودی ارتدوکس کاربرد زیادی دارد و به معنای مراقبت از رفتار در محافل عمومی است. زنان ارتدوکس به دلیل قوانینی که در این آئین در رابطه با رعایت حجاب وجود دارد، معمولا لباسهایی گشاد با رنگهای تیره که کمتر جلب توجه کنند، به تن می‌کنند. حتی در برخی جوامع یهودی، زنان پس از ازدواج باید در مراسم و اماکن مقدس موهای خود را بپوشانند.

دیوار ندبه که ایوانکا روز گذشته از آن دیدن کرد، مقدس‌ترین مکان مذهبی یهودیان محسوب می‌شود که در بیت المقدس در ضلع غربی مسجدالاقصی قرار دارد. به همین دلیل او این کلاه را در هنگام بازدید از دیوار ندبه بر سر گذاشت.

ایوانکا ترامپ در سال 2009 پس از ازدواج با "جرد کوشنر" از مسیحیت به آئین یهودیت روی آورد. با وجود اینکه وی نوع پوشش مناسب را در اراضی اشغالی فلسطین رعایت کرده است؛ بخاطر نداشتن حجاب در عربستان سعودی مورد انتقاد زیادی قرار گرفت.

اما ایوانکا ترامپ و ملانیا ترامپ تنها بانوانی نبوده‌اند که در سفر به عربستان سعودی از پوشاندن موهای خود اجتناب کردند. ترزا می، نخست وزیر انگلیس و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم در سفری که در چند ماه گذشته به عربستان سعودی داشتند، از داشتن حجاب امتناع کردند.
 
راز کلاه جنجالی ایوانکا ترامپ در سفر به اراضی اشغالی
با دین جدید دختر ترامپ آشنا شوید
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: ایوانکا ترامپ ، دختر ترامپ , فلسطین , خبرایرانی