مکان های خارق العاده و باورنکردنی در غار +تصاویر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 72109
 
حتی یکی از باورنکردنی ترین موارد هم، وجود داشتن یک اکوسیستم کامل و متفاوت زیر زمینِ، یعنی یه دنیا تازه و پر از ناشناخته. در ادامه اما 10 مکان خارق العاده و باورنکردنی در غارها رو براتون معرفی کردیم تا باورتون بشه زندگی زیر زمین هم جریان داره !
سرویس گردشگری خبرایرانی، غارها همیشه برای انسان جذاب و مرموز بودن، یکی از مکان های خارق العاده و باورنکردنی زیر زمین که در طول تاریخ کشف و شناسایی شدن. اما جذابیت اونها به همینجا ختم نمیشه و با کاربری های عجیب و غریبی که پیدا کردن، تبدیل شدن به برترین ها در جهان، برترین هایی که در ادامه براتون بیشتر ازش میگیم و شما از تعجب شاخ درمیارین! مثلا می دونستین یه بیمارستان تو غار هست یا یه کلوپ شبانه؟ باورتون میشه که تو غار هم بشه دوچرخه سواری کرد؟ این ها سوالاتی هستن که اگر جوابمون بهش مثبت باشه فوق العاده اس و خب خبر خوب هم اینه که تمامی این افکار و شایعات حقیقت دارن. حتی یکی از باورنکردنی ترین موارد هم، وجود داشتن یک اکوسیستم کامل و متفاوت زیر زمینِ، یعنی یه دنیا تازه و پر از ناشناخته. در ادامه اما  10 مکان خارق العاده و باورنکردنی در غارها رو براتون معرفی کردیم تا باورتون بشه  زندگی زیر زمین هم جریان داره !

غار

1) دوچرخه سواری در کوهستان

گشت و گذار تو غار خودش به اندازه کافی هیجان انگیز هست، حالا فکر کنید که می تونه چقدر می تونه دوچرخه سواری کردن در اون جذاب باشه! اون هم نه دوچرخه سواری به سبک عادی بلکه به خطرناک ترین و هیجان انگیزترین روش ممکن یعنی " دوچرخه سواری در کوهستان " ! قبول داریم که کمی دور از باور هست وجود داشتن پیست جذابِ این چنینی اما در شهر لویی ویل در ایالت کنتاکی آمریکا، بزرگترین پیست سرپوشیده دنیا به اسم " Mega Cavern Bike Park " در عمق 20 متری و زیر زمین قرار داره.
مکان خارق العاده و باورنکردنی در غار

دوچرخه سواری در غار

2) کلوپ شبانه

فکر کنید که به یه جشن دعوت شدین و آدرس کلوپ یه غار هست!!! هرچند که فضای تاریک باشگاه های شبانه با غار هماهنگه اما اینکه با صدای بلند موزیک پخش بشه و جمعیت زیادی با هم زیر زمین باشن کمی ماجرا رو ترسناک میکنه، چون خب احتمالش هست که هر لحظه و به دنبال هر حادثه ای، سقف بریزه و همه اون زیر با هم مدفون بشن. البته این تمام ماجرا نیست، قبلا این غار پناهگاه یه قاتل رنجیره ای هم بوده و بچه های زیادیاینجا به قتل رسیدن. خلاصه میشه گفت که خیلی باید شجاع باشید تا به دعوت میزبان جواب مثبت بدید. این کلوپ متعلق به هتل معروف " لاس کوئواس " در ترینیداد، کوبا هست، ظرفیت 5000 نفری داره و از طاقدیس های اون کلی چراغ رنگی آویزون شده. در نهایت هرچند که فضای دیسکو حسابی جذاب هست اما نباید فراموش کرد که روزگاری اعمال وحشتناکی مثل قتل در این مکان خارق العاده و جذاب رخ داده !
کلوپ شبانه در غار

کلوپ شبانه در غار

3) کلیسا

معمولا آدم ها وقت دعا به بالا نگاه میکنن اما اینبار به کلیسایی میریم که تالار اصلی اون زیر زمین قرار گرفته. البته از بیرون همه چیز عادی به نظر می رسه، یه کلیسا با نمایی سنگی رو تپه ای سرسبز، اما وقتی به اول راه پله ای رسیدین که شما رو این مکان خارق العاده و زیر زمین هدایت می کنه، داستان عوض میشه! با هر قدمی که بر می دارین و هر پله ای که پایین تر میرین، سکوت بیشتر و بیشتر میشه تا جایی که بعد از رسیدن رو به روی صلیب؛ باورتون میشه که همه جا می شه خدا رو عبادت کرد و نیازی به نگاه کردن به آسمون هم نیست. اما این کلیسای منحصر به فرد که یکی از 10 مکان باورنکردنی لیست ما هست، خیلی هم کوچیک نیست، 2000 نفر ظرفیت داره و حتی یه غار بزرگ به نام " غار توبه " هم در نزدیکی خودش داره که مخصوص گناهکارانی ست که به دنبال اعتراف و طلب بخشش هستن. کلیسا در روستای "  Kostomarovo " در روسیه قرار گرفته و " Spassky Cave Church " نام داره، در قرن دوازدهم ساخته شده و روزگاری به مسیحیانی که به دنبال مکانی امن برای دعا بودند، پناه داده.
کلیسا

کلیسا سنگی

محراب کلیسا

4) یک اکوسیستم کاملا جدید

گاهی وقت ها ممکنه فکر کنین با وجود ماهواره ها و تکنولوژی پیشرفته این روزها، دیگه تمام مکان های ناشناخته روی زمین شناسایی شده باشن، شاید هم حق داشته باشین اما داستان هیجان انگیز کشف کردن مکان های خارق العاده و باورنکردنی، هنور هم زیر زمین ادامه داره! غار " Er Wang Dong " در استان " Chongquig " کشور چین رو میشه دنیای جدیدی دونست با اکوسیستمی متفاوت. این غار علاوه بر رودخانه، دریاچه، آبشار، پوشش های گیاهی متفاوت و حیات جانوری متنوع، حتی ابر هم  داره، آب و هوای خاص خودش رو ! درنهایت هیچ کدوم از ما نمی تونیم حال اولین کاشفی که دره ای عمیق با کلی ابر رو اون هم زیر زمین دید درک کنیم اما با دیدن عکساش، مطمئنا لذت می بریم.
غار

بزرگترین غار

غارهای دیدنی

5) غارنشینی به جای شهرنشینی

حدود 30 میلیون نفر در کشور چین، هنوز هم در غارها زندگی می کنن که شامل جمعیت بسیاری از افراد استان " Shaanxi " هم میشه. خونه هاشون " yaodong " نام دارن و تو دل کوه قرار گرفتن. هرچند که زندگی کردن در این حفره های کم جا در نگاه ما غیرممکن و سخت هست اما اهالی که به هر دلیلی مجبور به ترک غارهاشون شدن، این روزها حسابی دلتنگ هستن و به دنبال آرامش و سکوت قبلی، به دنبال گرما اون خونه های سنگی در زمستون و هوای خنکشون در تابستون، نه برق و تلویزیون.
غارنشینی

غارنشینی

غارنشینی

6) مراکز درمان پزشکی

وقتی پزشکان، دو زن فرانسوی رو متقاعد کردن که امواج الکترومغناطیسی باعث بیماریشون شده، اونها هم برای درمان خودشون راهی جز فرار کردن و پناه بردن به غار ندیدن! البته اونها تو غار تنها نبودن و همراهشون افراد زیادی بودن که برای درمان بیماری های پوستی، آسم و ... به این مرکز درمان پزشکی اومدن. البته تنها دیوارهای ضخیم و حجم سنگ و خاکی که بین آلودگی دنیای بیرون و غار قرار گرفته دلیل درمان بیماری های نیست و در واقع نمک موجود در دیوارها، گازهای درون غار و ... هم تاثیر به سزایی دارند. این روزها غار " Gastein Healing Cave " در اتریش، یکی از بزرگترین مراکز پزشکی کنترل درد در دنیاست و سالانه میزبان میلیون ها بیماریِ که به امید درمان، از خانواده و دوستانشون دور شده و قدم به زیر زمین میگذارن.
غار

7) لوکیشن فیلم برداری

هواپیما به درون یک غار سقوط می کنه، جمعیت حاضر در سینما شوکه میشن و درواقع تماشاگران در هالیوود دارن صحنه هایی از غار "  Devetashka Cave "  در بلغارستان رو میبینن، صحنه هایی که فیلم برداری اون نه برای تهیه کننده بلکه برای غار خیلی گرون تموم شد! برای فیلم برداری این صحنه، هرچند که تا جای ممکن از افکت های سینمایی استفاده شد اما باز هم آلودگی های ایجاد شده، باعث مرگ خفاش های بسیاری شدن. به همین خاطر هم دولت بلغارستان این روزها تنها و تنها برای گروه های گردشگری و تحقیقاتی مجوز بازدید و فعالیت صادر می کنه.
غارهای زیبا

زیباترین غارهای

8) مرکز شکل گیری دانش در تاریخ

غارها به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفتن، به عنوان خانه، مراکز درمانی و ... اما اینبار در اسپانیا و جزایر قناری غاری وجود داره در منطقه " Gran Canaria " که نقاشی های روی دیوار اون، نشان دهنده دانش نجومی پیشرفته بومیان منطقه در زمان های خیلی دور داشته. هرچند که تاریخ شناس ها کاربری این مکان خارق العاده رو به عنوان " معبد " معرفی کردن اما اطلاعات بسیاری هم نشون دهنده این هستن که محل تحقیق، یادگیری و آموزش هم بوده.
مکانی خارق العاده و باورنکردنی در غار

غار

9) مجموعه تفریحی اقامتی

اینجا رو میشه یکی از بهترین ها تو لیست 10 مکان خارق العاده و باورنکردنی در غارهای همگردی دونست، سرزمینی که کلیسا داره، دریاچه، کلی امکانات تفریحی و اقامتی و حتی محلی برای برگزاری جشن عروسی! لوسترها بزرگ و مجللی که از سقف غار آویزون شدن، اینجا رو اونقدر شبیه به یک کاخ زیبا کردن که باورتون نیمشه روزگاری معدن نمک بوده. انسان های کمی هستن با قوه تخیل بالا و قوی که بعد از ناکارامد شدن یه معدن نمک، به فکر بهره برداری دوباره ازش، اون هم به عجیب ترین شکل ممکن بیفتن. اما خب خوشبختانه مالکان " Wieliczka Salt Mine " هم یکی از اونها بوده و امروز نتیجه زحماتشون رو با تبدیل شدن معدن به جاذبه ای گردشگری می بینن. علاوه بر تمام اینها، به لیست مزیت ها این غار باید جزو میراث جهانی یونسکو بودن رو هم اضافه کرد!
غار

غار

کلیسا در غار

10) گنجینه پنهان شده

تصور کنین تو یک غار بزرگ گنجینه ای با سکه های طلا و تاریخی 2000 ساله پیدا بشه، گنجینه ای که با پیدا شدنش، احتمال این میره که تو گوشه و کنارها و باقی قسمت ها غار هم گنج وجود داشته باشه، اشیاء تاریخی و قیمتی. البته این نوشته ها بیشتر از تنها تصور هستن و این غار با گنجینه پنهان شده خودش در فلسطین اشغالی قرار داره.
گنج

سکه طلا

اشیا تاریخی

 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: مهمانداران هواپیما،گردشگری,خبرایرانی