تنها کارمند محجبه کاخ سفید استعفا داد! +تصاویر
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۰
کد مطلب: 70021
 
«رومانا احمد» تنها کارمند محجبه کاخ سفید آمریکا به دلیل تصمیم رئیس جمهور این کشور علیه کشورهای مسلمان، از سمت خود استعفا داده است.
به گزارش  آناتولی، رومانا احمد، کارمند بنگلادشی‌الاصل و تنها پرسنل محجبه کاخ سفید آمریکا پس از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور برای منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان به آمریکا، از سمت خود کناره‌گیری کرد. 

 
وی همچنین با انتشار مقاله‌ای در مجله «آتلانتیک» آمریکا در ارتباط با تجاربش در کاخ سفید و و دلیل این اقدام خود نوشت: «موقعی که ترامپ تصمیم منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان و پناهجویان سوری به این کشور را اتخاذ کرد، می‌دانستم که دیگر نمی‌توانم بیش از این برای دولتی که من و انسان‌های همانند من را به عنوان یک خطر تلقی می‌کند، به کار ادامه دهم. از این رو از سمت خود در ۲۸ ژانویه کناره‌گیری کردم.»

احمد با بیان این که در سال ۱۹۷۸ همراه با خانواه‌اش از بنگلادش به آمریکا مهاجرت کرده است، اظهار داشت: «از ۱۲ سالگی همواره محجبه بودم. اکثر جمعیت مردم آمریکا را مهاجران تشکیل می‌دهند، اما دولت جدید در خلاف جهت این اصل گام برمی‌دارد.»

او در ادامه نوشت: «در سال ۲۰۱۱ به استخدام کاخ سفید و پس از کار در بخش‌های مختلف در سال ۲۰۱۴ در بخش شورای امنیت ملی کاخ سفید آغاز به کار کردم. من به‌ویژه در روابط دولت قبلی با جوامع اسلامی در آمریکا نقش به سزایی داشتم. فضای آمریکا در دوران باراک اوباما معتدل‌تر بود، اما با آمدن ترامپ این فضا نیز در جهت منفی تغییر یافت.»

 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایلنا
کلمات کليدی: کارمند محجبه ، کارمند زن ، استعفا ، کاخ سفید ، تصاویر ، رومانا احمد