شب ها در لوکس ترین جزیره ایران چه می گذرد؟! +عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۷
کد مطلب: 69162
 
جزیره کیش در آبهای نیلگون خلیج فارس مقصد بسیاری از ما برای سفرهای کوتاه و بلندمان بوده است. این جزیره نسبتا کوچک و بیضی شکل بخشی از توابع بندر لنگه در استان هرمزگان و از دیدنی ترین مناطق جنوب ایران است.
سرویس گردشگری خبرایرانی، ساحلی با ماسه های روشن و دریایی که به خاطر حضور مرجان هایش همواره آبی و تمیز است و البته مردمان بومی خونگرم و مهربان که مهمان نوازیشان ابدی و پابرجاست. جزیره ای که نه تنها غروبش دلگیر نیست بلکه هیجان انگیز و زیباست، به ویژه اگر با پاهای برهنه بر روی شن های خنکش ایستاده باشی و چشمانت را ببندی تا باد از بادبان های پوسیده کشتی یونانی به سراغت بیاید و غوغای خلیج را در گوشهایت زمزمه کند و گونه هایت را بوسه باران.

جزیره کیش قدمتی به عمر امپراطوری هخامنشی دارد و با همه کوچکیش، تاریخی به وسعت سرزمین ایران را در دل خود جای داده است. کیش با نام تاریخی قیس، دوران حکومت هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان را بر سایه سار پرچم ایران گذرانده است و پس از گسترش اسلام به دست خلفای اموی افتاد و در دوران حکومت سلجوقیان به بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس بدل شد. بین سال های ۹۱۲ تا ۱۰۳۱ ه. ق این جزیره هم مانند جزیره هرمز تحت سلطه پرتغالی ها بود و سرانجام در همین سال، امام قلی خان، سپهسالار ارتش شاه عباس صفوی تمام خلیج فارس و جزایر ایرانی و بحرینی را به تسخیر خود در آورد و جزیره کیش برای همیشه بخشی از خاک ایران شد.

این جزیره که سرد و گرم روزگار را چشیده، امروز همچون نگینی بر پهنه خلیج فارس می درخشد و با زیبایی های تمام نشدنی اش، هر سال مسافران بسیاری را میزبانی می کند. امروز قصد آن کردیم سفری به جزیره کیش داشته باشیم و با تصاویری از غروب و شب های زیبای کیش همراهیتان کنیم. از کنار پرندگان فراغ بال بگذریم و سری به نخل های صبورش بزنیم و شب را در آغوش باز کشتی به گل نشسته و در کنار گرمای آتش به صبح رسانیم.

 

جزیره کیش
 

۱- سیاهی دخترک دوچرخه سوار در غروب نارنجی ساحل

جزیره کیش
 

۲- چشم انداز کشتی یونانی در گرگ و میش چند رنگ آسمان

جزیره کیش
 

۳- خیابان های خلوت و خانه های امن با دیوارهای کوتاه

جزیره کیش
 

۴- ساحل مرجانی و بارش ستاره های دنباله دار بر سر کشتی یونانی

جزیره کیش
 

۵- سایه لک لک جزیره نشین بر تن قرص ماه

جزیره کیش
 

۶- کشتی یونانی در پیوند رویایی آسمان و خلیج نیلگون فارس

جزیره کیش
 

۷- پرواز مرغان دریایی بر فراز قایق تنها

جزیره کیش
 

۸- انعکاس قایق منزوی بر پهنه آبی دریا

جزیره کیش

۹- نخل های با شکوه جزیره در هنگامه‌ی غروب

جزیره کیش
 

۱۰- مردمان خونگرم که شب را با کشتی تنها می گذرانند تا دلتنگ نشود

جزیره کیش
 

۱۱- نخل های به خواب رفته در سکوت جزیره مرجانی

جزیره کیش
 

۱۲- ابهت کشتی یونانی بر تن ساحل کیش

جزیره کیش
by Saeed Anahid

۱۳- چشم انداز سرتاسری جزیره کوچک

جزیره کیش
 

۱۴- پرواز بر فراز آسمان آبی جزیره

جزیره کیش
 

۱۵- و در پایان ثبت اوقات خوش در کنار ساحل

جزیره کیش
 
 
Share/Save/Bookmark