مرده‌خوری رسانه های بیگانه در گورستان شهریار!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب: 65366
 
اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در خصوص "ایران" که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی 24 ساعت اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد.
به گزارش خبرایرانی، اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در خصوص "ایران" که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی 24 ساعت اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد.

 

بی‌بی‌سی: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز بر تقویت توانایی‌های دفاعی تأکید کرد و گفت که مخالفتش با سلاح هسته ای مبانی بسیار مهم فقهی و عقلانی دارد، اما امکان تلاش برای کسب انواع دیگر قدرت در اختیار دولت و ملت هست.

 

حسین باستانی کارشناس ارشد  بی بی سی فارسی: 
در بین جریان اصولگرا، عدم حضور قطعی احمدی نژاد  و قاسم سلیمانی در انتخابات آنها را دچار سردرگمی نمود؛ اما امید آنها نسبت به ماه های گذشته با روی کار آمدن ترامپ و فضای تیره برجام  بیشتر شده؛ آنها هنوز به گزینه خاصی نرسیده اند که روی او اجماع داشته باشند. البته موضع آیت الله خامنه ای در این زمینه تعیین کننده خواهد بود.

 تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ناشی از تجربه مناسب ریاست جمهوری احمدی نژاد است؛ او در دوران کاندیداتوری ریاست جمهوری خود با اصولگرایان سنتی به مرزبندی پرداخت. نکته مهم اینجاست که تمام کسانی که در این جبهه قرار گرفته اند روزی از حامیان احمدی نژاد بوده اند.

 

باستانی کارشناس بی بی سی: دلایل تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی : 
1- ناکارآمدی تشکل های فعلی اصول گرایی بخصوص احزاب سنتی
2- کنار هم قرار دادن افراد حقیقی در قالب یک بافت سیاسی

 

رادیوفردا: بر اساس گزارش نصفه و نیمه بانک مرکزی که فاقد جزئیات معمول در گزارش‌های مشابه بود، نرخ رشد اقتصادی در فصل تابستان امسال به ۹٫۲ درصد رسیده که نرخ رشدی رؤیایی به‌حساب می‌آید و در ۵۰ فصل گذشته بالاترین رقم رشد محسوب می‌شود.

 

رادیوفردا: نیروی دریایی ارتش، بر خلاف ادعای مقامات نظامی جمهوری اسلامی، یک نیروی دریایی راهبردی نیست و توان آن با مأموریتش همخوانی ندارد و تبدیل شدن آن به یک نیروی راهبردی در کوتاه‌مدت نا‌ممکن خواهد بود.
در چنین شرایطی، اظهارات سرلشکر باقری درباره نیاز به ایجاد پایگاه‌های دریایی در یمن و سوریه، به خوش‌خیالی پهلو می‌زند.[!]

 

رادیو فردا/ مهدوی آزاد، روزنامه نگار: منشور حقوق شهروندی آنچنان که دولت روحانی انتظار داشت با استقبال عمومی مواجه نشد و مخالفان دولت هم به غیر از چند خبر و اظهارنظر محدود مثل انتقاد آیت الله یزدی عملاً به این منشور حساسیت نشان ندادند.

 

کلمه/ هادی خامنه ای: کسانی که با ادعای پیگیری موضوع حصر از مردم رای گرفته‌اند، خیلی شفاف و بدون سیاسی‌کاری و سخنان غیرموجه بگویند که در این زمینه چه کرده‌اند؟

 اینکه افرادی یا به نام اعتدال و یا به نام اصلاحات همه توان خود را صرف این کنند که کرسی‌های قدرت را به دست آورند و اعتنایی به مطالبات مردم نداشته باشند، رفتار درستی نیست و حامیان خود را خیلی زود از دست خواهند داد.

 

گزارش روزنامه شهروند از "گورخواب‌ها" در بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌های ضدانقلاب بازتاب ویژه یافت. 
بنا بر این گزارش، شماری از افراد بی‌خانمان در گورستانی نزدیک شهریار برای در امان ماندن از سرما درون قبرهای خالی می‌خوابند. 

 

 

صدای آمریکا: اصغر فرهادی در واکنش به انتشار گزارشی از زندگی کارتن‌خواب‌ها در قبرهای یک گورستان‌ اطراف تهران، در نامه ای خطاب به روحانی آن را "مایه شرمساری" خود و همه مسئولین دانست.

 

سوءاستفاده "امید معماریان" (تحلیلگر رسانه‌های ضدانقلاب) از گزارش روزنامه شهروند: «الان واقعا نقش دشمن، فتنه، نفوذ، تهاجم فرهنگی، برجام و... در اين وضعيت اسف‌بار مردم ایران چيست؟»

 

فرماندار شهریار از رسیدگی فوری به وضعیت این گورستان با همکاری نهادهای امدادرسان خبر داده است.

 

 

توییتر/ کنایه سنگین دهباشی (کارگردان فیلم انتخاباتی روحانی) به حسام الدین آشنا (مشاور روحانی) و ظریف:

 

 

 

بی‌بی‌سی/ تحقیر ایران در معاملات نفتی با چین به نقل از اظهارات "اکبر ترکان" مشاور ارشد روحانی:

 

نشریه امریکایی نشنال ریویو: ترامپ باید با حکومت ایران همان معامله ای را  انجام دهد که ریگان با شوروی انجام داد.

ریگان با نفی حکومت کمونیستی پایه های شوروی را متزلزل کرد، ترامپ باید این امر را در مورد روحانیون حاکم بر ایران به کار گیرد؛ در ایران میانه رو و تندرو نداریم.

 

صدای آمریکا: کافی شاپ ها بر خلاف کمپین‌های مجازی، به‌دلیل برخورداری از هویتی مادی، تاب مقاومت در برابر سرکوب حکومت و ممنوعیت‌ها را دارند... شهروندان ایرانی پس از انقلاب دچار انشقاق هویتی در بیرون و درون خانه شده‌اند... رشد بی‌سابقه کافه‌رستوران‌ها در کلان‌شهرهای ایران، "درمانی عاجل" برای این دوگانگی است... آیا کافی‌شاپ‌ها مکان یک انقلاب واقعی و بدون جنجال هستند؟

 
Share/Save/Bookmark