شایعه تست قندخون ناقل «ایدز» داعشی‌ها! +عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب: 58280
 
شایعه تست قندخون آغشته به ویروس ایدز توسط داعشی‌ها صحت ندارد.
به تازگی شایعه‌ای قدیمی دوباره در شبکه‌های مجازی با این مضمون که «سلام. لطفا در گروهها اعلام کنید: اگه افرادی به درب منزل شما آمدن و گفتن از طرف دانشگاه آمدیم برای تست قند خون رایگان، سریع به پلیس اطلاع دهید، چون ویروس ایدز وارد بدن افراد میکنند. لطفا اطلاع رسانی کنید. به نظر می‌رسد که از عناصر گروه داعش میباشند. ."فقط زود بفرستید توهر گروهی که هستید "هرکس که برات مهمه اینو براش بفرست. سرهنگ ....0912 دوستان عزیز پیام رو جدی بگیرید لطفا ً. ...» منتشر شده است.

  شایعه تست قندخون داعش

«واقعیت»

واقعیت این است که این پیام صحت ندارد و سال گذشته چنین پیامی چندبار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و وزارت بهداشت در همان زمان این مسئله را تکذیب کرده بود.

همچنین با پیگیری‌های خبرنگار فارس مشخص شد این شماره قریب به 2 سال است در دسترس نیست.

نکته دیگر این که هیچ دلیلی وجود ندارد تا مردم در صورت بروز چنین اتفاقاتی، شخصی با شماره خودش چنین پیامی را آن هم در شبکه های اجتماعی منتشر کند، باید توجه کرد که اغلب درج شماره افراد در پیامها، جهت مزاحمت برای آنهاست.

گفتنی است است رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه انتقال ایدز از طریق تست قند خون، یک شایعه است که اساس علمی ندارد تاکید می‌کند: چند وقت قبل هم به طور رسمی این شایعه تکذیب شد که پیگیری‌های جدی درباره آن داشتیم اما هیچ گزارشی را مبنی بر مراجعه افرادی به درب منازل برای تست قند خون و انتقال ویروس ایدز دریافت نکردیم. ضمن اینکه به لحاظ علمی و پزشکی، امکان انتقال ویروس اچ.آی.وی از طریق سر سرنگ یا دستگاه تست قند خون وجود ندارد.

 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: واقعیت ، شایعات ، تست قند خون ، ناقل ایدز ، داعشی ها