خوراکی‌های آمریکایی و اسرائیلی در سبد خانواده‌ها +عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۱
کد مطلب: 51209
 
به گزارش خبرایرانی، بیوتروریسم، دیگر صرفا باکتری ها و ویروس ها نیستند که عامل حمله بیوتروریستی و تهدید تلقی می شوند. بلکه از لوازم آرایشی آلوده و ارزان قیمت گرفته تا داروهای ناشناخته ای که با بهای کم و تبلیغات وسیع ماهواره ای در اختیار مردم کشورهای جهان سوم قرار می گیرند؛
بیوتروریسم تروریسمی شامل انتشار عمدی عوامل بیولوژیک است. این عوامل٬ باکتری‌ها٬ ویروس‌ها یا سموم‌اند که ممکن است به شکل طبیعی‌شان یا به فرم دستکاری شده انسان باشند. این روش در جنگ‌های سرد استفاده می‌شود.

اخیراً نیز این واژه به شدت در سطح  بین الملل مطرح شده و ظاهر امر این است که کشورهای ابرقدرت یا دارای تکنولوژی های برتر در صنایع غذایی، توانسته اند با تغییرات نامحسوس در کیفیت و عناصر مواد غذایی نامدار، و صادرات آنها به کشورهای متخاصم به نوعی جنگ بدون خونریزی و بی سروصدا علیه مردمان بی گناه آن سرزمین برنامه ریزی و اجرا کنند.

لزوم داشتن نگاه جدید و وسیع به این پدیده حتی در برنامه های عاملان اصلی بیوتروریسم و تولید کنندگان اصلی عوامل خطرناک بیولوژیکی نیز دیده می شود. برای مثال سی ان ان گزارش داده است که چون بنا به پیش بینی کارشناسان آمریکایی در سال ۲۰۱۳ حملات بیوتروریستی افزایش خواهد یافت؛ هیاتی در كنگره امریكا در سال ۲۰۰۸ به بررسی بیوتروریسم و تبعات آن پرداخته است و به این نتیجه رسیده كه تا ۵ سال دیگر گرایش به بیوتروریسم در جنبه های مختلف آن حتی بیشتر از تسلیحات هسته ای خواهد بود و ممکن است حمله ای از این نوع به این آمریكا ده ها برابر ۱۱ سپتامبر تلفات در بر داشته باشد. در نتیجه برنامه ریزان آمریکایی باید برای مقابله با این نوع حملات آمادگی لازم را داشته باشند.

در این نوع نگاه به بیوتروریسم، دیگر صرفا باکتری ها و ویروس ها نیستند که عامل حمله بیوتروریستی و تهدید تلقی می شوند. بلکه از لوازم آرایشی آلوده و ارزان قیمت گرفته تا داروهای ناشناخته ای که با بهای کم و تبلیغات وسیع ماهواره ای در اختیار مردم کشورهای جهان سوم قرار می گیرند؛

 غذاهای حاصل از مهندسی ژنتیک که تایید نشده و اثر آنها بر روی انسان بر روی مردم جهان سوم آزمون می شود، داروهای جدید کمپانی های بزرگ داروسازی که به صورت هدیه به کشورهای جهان سوم فرستاده می شود، زباله های خطرناک که با نام اقلام مصرفی دست دوم به کشورهای فقیر صادر می شوند، مکمل های غذایی حاوی مواد خطرناک جهت نابودسازی تدریجی سلامتی افراد، آلوده سازی بخش کشاورزی و دامی یک کشور (محصولات غذايي همواره در معرض سوء قصد عوامل تروريستي جهت نيل به اهداف شوم هستند: آگروتروریسم) و و و... همگی در حیطه اعمال یک شبکه به هم پیوسته بزرگ بیوتروریستی دیده می شود.

اما پیرو همین مطلب چند روزی است برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی از ورود و فروش کالاهای خوراکی که مشکوک به آلودگی های خاص هستند پرده برداشته اند.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده های  خوراکی و آشامیدنی  سازمان غذا و دارو با   اشاره به تصاویری  که از یک نوع فراورده های غذایی که اخیرا در فضای مجازی  منتشر شده  و بر روی آن  مشخصاتی از کالا به زبان عبری  درج گردیده  است با قاطعیت اعلام کرد: 

چنین فراورده هایی  به هیچ وجه از سوی سازمان غذا و دارو مجوزی دریافت نکرده و نخواهند نمود!

دکتر سهیل اسکندری همچنین اضافه کرد: مشاهده چنین محصولاتی اگر چه بصورت محدود، بیانگر آن است که ورود آنها  به کشور یا بصورت  به اصطلاح "چمدانی" بوده و یا از طریق  قاچاق رخ داده است.

وی تصریح کرد:  سیاست های  واردات  فراورده های غذایی  کاملا همسو با سیاستهای کلان نظام جمهوری اسلامی بوده و هیچ استثنایی در مورد آن نسبت به دیگر  سیاستها وجود ندارد ضمن اینکه  مقام معظم رهبري  تاکید فرموده اند  که  ايران اسلامی هرگز نباید  مروج و حمايت کننده کالاهاي صهيونيستي هر چند با مقدار اندک باشد.

لذا پیرو مطابعت از فرامین  معظم له سازمان غذا و دارو موظف است  در صورت اثبات  چنین مواردی  به شدت با آن برخورد نماید.

 این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو در پایان  خاطر نشان کرد: مورد فوق الذکر یک نوع چیپس بوده که  از سوی سازمان غذا و دارو هیچ مجوزی برای آن صادر نشده است  ضمن اینکه درباره موارد مشابه نیز  پس از کارشناسیهای دقیق و مطابقت با ضوابط  هم از نظر کیفیت محصول و هم  موارد بسته بندی  اجازه  واردات  یافته و مشخصات دقیق فراورده بر روی  آن قابل مشاهده است.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو: واردات فراورد هایی که در بسته بندی آنها از زبان عبری استفاده شده باشد به کشور ممنوع است.

چه لزومی داره چیپس و پفک آمریکایی در ایران فروخته شود؟ چیپسی که روی آن نوشته Made in US و زیر آن هم به زبان عبری توضیحاتی نوشته شده است!
چیپس آمریکایی صهیونیستی در بازار ایران با توضیح کالا به زبان عبری!!!
سازمان غذا و دارو پاسخ دهد این محصولات در دست کودکان ما چه میکند؟
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: سبد کالا،سبد خانواده ها،خوراکی های آمریکایی,اسرائیلی,sabad khanevadeh